Вперше за 17 років у США з-під землі вибралися мільярди цикад (фото, відео)

Автор
Олена Вус
Дата публікації
Перегляди
20к
Вперше за 17 років у США з-під землі вибралися мільярди цикад (фото, відео)

Associated Press

Цикади з'явилися у 18 американських штатах, зокрема у Мічигані та Західній Вірджинії.

На східному узбережжі США з'явилися мільярди цикад, які 17 років чекали свій час у непроглядній темряві під землею. Кожне нове покоління отримує свою римську цифру - в цьому році Америку чекає навала покоління X.

Про це повідомляє BBC.

Перш ніж вилізти на поверхню, молоді цикади, так звані німфи, харчувалися соком з коріння дерев, щоб здійснити останню линьку та стати дорослими комахами. Вибравшись з-під землі, цикади вирушають в сади та ліси для розмноження.

За словами ентомолога Майкла Раупа, вони скидають панцир протягом години, відтак починають затвердівати, а вже до ранку стануть чорними з помаранчевими крильцями та червоними очима, заберуться на верхівку дерева, у пошуках безпеки.

На верхівках дерев самці співають любовні пісні, щоб привернути увагу самки. І якщо їй сподобається конкретний спів, вона починає мерехтіти крильцями, злегка поклацуючи.

Після спарювання самка відкладає яйця. Ентомолог зазначає, що за своє життя вона може відкласти до 400 – 600 яєць. Згодом самка помирає, а з яєць вилуплюються нові німфи цикад, які падають і зариваються в землю на наступні 17 років.

Наразі цикади з'явилися у 18 американських штатах, зокрема у Мічигані та Західній Вірджинії. За підрахунками, з гектара землі вилізло приблизно 1,5 мільйона комах, а загалом їх налічується десятки мільярдів.

Крім того, вже найближчим часом на островах Флорида-Кіс на південному сході США випустять генетично модифікованих личинок комарів. Це самці комах, і вони не кусають тварин і людей. Генно-модифіковані комарі будуть спаровуватися з самками комах місцевих видів.