Вперше за 44 роки на виборах в Токіо перемогла опозиція

Опозиція здобула перемогу: найбільшою фракцією у столичному парламенті стала Демократична партія. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Прем'єр-міністр Японії Таро Асо прийняв рішення розпустити нижню палату парламенту і призначити нові загальні вибори на 30 серпня. Після консультацій з керівництвом правлячої Ліберально-демократичної партії, яку очолює Асо, було вирішено розпустити нижню палату з 21 липня.

У неділю правляча коаліція Японії - ЛДП і партія Комейто - вперше за останні 44 роки не змогли отримати більшість на виборах в законодавчі збори Токіо. Опозиція здобула перемогу: найбільшою фракцією у столичному парламенті стала Демократична партія.

Це стало потужним ударом для уряду на чолі з прем'єр-міністром Таро Асо, який користується вкрай низькою підтримкою населення. Громадяни в першу чергу незадоволені економічною і соціальною політикою уряду.

Ліберально-демократична партія практично беззмінно керує Японією майже півстоліття - лише на початку 1990-х вона менш ніж на рік втратила владу. Зараз у нижній палаті парламенту ЛДП займає 303 місця з 480, Демократичній партії належить лише 112 мандатів.

Тим не менш, японські демократи всерйоз мають намір боротися за перемогу на виборах в ключову нижню палату. У разі успіху вони сформують власний уряд, який очолить їхній лідер - 62-річний Юкіо Хатояма.

Читайте також:

На президентських виборах в Індонезії лідирує нинішній глава держави

У Болгарії обирають новий парламент

Перерахунок голосів в Ірані підтвердив перемогу Ахмадінежада

Литвин закликав до дострокових парламентських виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: