Вперше жінка стала президентом Індії

Президентом Індії вперше в історії країни стала жінка. Нею стала 72-річну Пратібха Патіл, про це повідомила виборча комісія.

Вперше жінка стала президентом Індії
Перша жінка-президент Індії Пратібха Патіл.
Президентом Індії вперше в історії країни обрано жінку. 72-річна Пратібха Патіл стала президентом. Про це оголосила в суботу після підведення підсумків голосування виборча комісія Індії. 

Патіл, яка до свого висунення займала пост губернатора штату Раджастхан на заході Індії, є багаторічним членом партії "Індійський національний конгрес" (ІНК). У період з 1962 по 1985 рік засідала в законодавчих зборах штату Махараштра. У різні роки вона тримала портфелі міністра житлового будівництва, соціального розвитку, туризму цього великого штату із столицею в Мумбаї. 

Після цього Патіл була вибрана у верхню палату індійського парламенту від ІНК. До початку політичної кар'єри працювала юристом. Президент в Індії виконує в основному церемоніальну роль, будучи гарантом дотримання демократичних норм і не володіє реальною виконавчою владою. При цьому голова держави є верховним головнокомандуючим, має право ввести надзвичайне положення і затверджує прем'єр-міністра. 

Президента вибирає терміном на п'ять років Виборча колегія, що складається з депутатів обох палат індійського парламенту і законодавчих зборів штатів і союзних територій. 

"Вага" депутатського голосу обчислюється в балах і визначається числом жителів, яких представляє народний обранець. Вибори відбулися в четвер. Депутати парламенту голосували в будівлі нижньої палати в Нью-Делі, члени місцевих заксобраній - в столицях регіонів. Президент Індії 75-річний Абдул Калам, відомий як "отець" індійської ракетно-космічної програми, покидає свій пост 24 липня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: