Вплинути на НАТО: Польща ініціює створення асамблеї парламентів сусідніх країн

Таким чином Польща хоче стримувати аргесивні дії Росії. 

Польща ініціює створення міжпарламентської асамблеї парламентів країн "Вишеградської групи", України та Румунії.

Про це заявив маршалок Сейму Республіки Польща Марек Кухчинський під час Форуму місцевого розвитку, що проходить у Трускавці, повідомляє УНІАН.

Кухчинський наголосив на необхідності посилення співпраці між країнами Карпатського регіону.

"Протягом багатьох років ми створюємо організацію у регіоні Карпат від України, Сербії, через Румунію, Угорщину, Польщу, Словаччину і навіть до Білих Карпат на кордоні Чехії, Словаччини до Австрії", - зазначив Кухчинський.

За його словами, розвиток цього регіону має стати метою співпраці парламентарів різних країн, оскільки він економічно слабкий, з найменш розвиненою інфраструктурою. Маршалок зазначив, що "якщо між нами немає сполучення, немає контактів, то розвиток буде слабкіший, й інші користуватимуться цим", і наголосив на необхідності посилення співробітництва.

"З 1 липня Польща стає головою у "Вишеградській групі". І на рівні парламенту ми хочемо оголосити в Криниці, хоча, можливо, ще у липні у зв'язку із Brexit, але ми планували оголосити це в Криниці на економічному форумі, про створення парламентської групи "Вишеградської групи", - повідомив Кухчинський.

Він додав, що "ми хочемо запросити наших колег з Чехії та Угорщини створити спільну асамблею з Україною та Румунією, не лише у форматі чотирьох країн".

Маршалок зауважив, що Польща хоче продовжувати співпрацю, і "навіть беручи до уваги Brexit, ми все одно хочемо організовувати і продовжувати цю співпрацю". 

"І навіть беручи до уваги війну в Україні, ми хочемо підсилювати цю співпрацю. Ми хочемо, щоб наша співпраця між парламентами була одним із найсильніших інструментів, який буде впливати на НАТО та інші країни, щоб іще більше впливати на Росію, щоб вона припинила свої агресивні дії", - сказав Кухчинський.

Крім того, він висловився за необхідність збільшення кількості пунктів переходу через кордон та покращення інфраструктурних об'єктів між Україною та Словаччиною, Україною та Румунією, Україною та Польщею.

Нагадаємо, що в понеділок, 27 червня, у Варшаві глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський збере на саміті міністрів закордонних справ більшості європейських країн. На зустрічі глави дипломатій обговорять результати референдуму у Великобританії. Саміт буде організований як відповідь на зустріч шести країн-засновниць ЄС, яка відбулася 25 червня в Берліні. Запрошення надіслали міністрам закордонних справ країн ЄС, які не були запрошені головою німецької дипломатії Франком-Вальтером Штайнмаєром на засідання в Німеччині.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: