До 100 днів правління президента США ТСН.ua розповів про яскравих політиків команди Трампа.
Чинна команда президента США Дональда Трампа наразі виглядає трохи іншою, ніж та, із якою він розпочав своє правління. Наприклад, радник з нацбезпеки Майкл Флінн пішов у відставку через розмову із послом Росії в США Сергієм Кисляком. Постійним представником США в Радбезі ООН стала Ніккі Гейлі, а Майк Помпео очолив ЦРУ.
ТСН.ua продовжує серію публікацій, присвячених 100 дням правління Трампа. На черзі - команда найвідоміших персоналій в оточенні президента США.
Почати слід із самого очільника держави. Дональд Трамп народився вже з мільйонами у заможній багатодітній родині американського підприємця-забудовника. У 13 років Дональда відправили у військову школу, щоб загартувати характер і виховати лідерські якості, однак, зрештою, хлопець обрав фінансову освіту.
Дональд Трамп очолив сімейний бізнес у 29 років. Він почав жорстко і наполегливо примножувати капітал, зароблений батьком. Холодний розум і розрахунок зробили його одним з найбагатших бізнесменів планети. За версією Forbes статки Дональда Трампа становлять 4,5 млрд долларів. Більше про історію життя президента США можна дізнатися за посиланням.
Віце-президентом держави є Майк Пенс. Раніше політик був губернатором штату Індіана і конгресменом. Вважають, що він був обраний напарником Дональда Трампа, адже має управлінський досвід і розуміння специфіки Вашингтона.
Пенс був жорстким соціальним консерватором протягом десяти років у Конгресі і 2015 року викликав гнів у громадськості, коли "проштовхнув" закон щодо релігійної свободи, який водночас дозволяв дискримінацію геїв. Утім Трамп попросив його очолити свою перехідну команду, а також наповнити пости Білого дому. Експерти вважають, що Пенс стане найвпливовішим віце-президентом в історії. Читайте детальніше про політика за посиланням.
Важливою персоною Білого дому є держсекретар - посада, аналогічна міністру зовнішніх справ в інших країнах. Ним став "Техаський Ті-Рекс" Тіллерсон, який, з-поміж усіх кандидатів на цю посаду, мав найтісніші зв'язки із Путіним. Свого часу політик очолював нафтову компанію ExxonMobil, яка мала стратегічне партнерство із "Роснафтою". Через санкції робота ExxonMobil з російською компанією припинилася.
Своє незвичайне прізвисько "Техаський Ті-Рекс" Тіллерсон отримав через незламний характер. Він був особисто знайомий із главою "Роснафти" Ігорем Сечіним, зустрічався з Володимиром Путіним та навіть був нагороджений Орденом Дружби за великий внесок у розвиток і зміцнення співробітництва з Російською Федерацією. Більше про незламного політика-протестанта читайте тут.
Міністром оборони є "Скажений пес" Джеймс Меттіс, чиї погляди різняться із думками самого Дональда Трампа. Так, він не має ілюзій щодо Володимира Путіна, зауважуючи, що той намагається розколоти НАТО. Меттіс дуже високо цінує Альянс.
Цікаво, що кандидатуру Меттіса на посаду міністра оборони не мали б затверджувати, адже існує норма, за якою кандидат не має обіймати військових посад сім років перед номінацією на вищу посаду в Пентагоні. Утім для "Скаженого пса" зробили виняток і Сенат ухвалив відповідний законодавчий акт.
Джеймс Меттіс брав участь в операції "Непохитна свобода" в Афганістані, в операціях в Іраку, а 2004 року зіграв ключову роль в битві за Фаллуджу, ставши посередником переговорів між коаліційними силами та повстанцями, має низку нагород.
Секретарем казначейства є Стівен Мнучін, якого Дональд Трамп охрестив "фінансовою легендою". Утім, демократи закидали Мнучіну збагачення на іпотечній кризі в США. Протягом 1985-2002 років він працював у банку Goldman Sachs.
Він управляв фінансами передвиборчої кампанії Трампа.
Також політик відомий тим, що фінансував голівудські блокбастери "Аватар" та "Снайпер".
Генеральним прокурором США став Джефф Сешнс. Саме він одним з перших американських політиків підтримав Трампа.
Сешнс є одним з найбільш консервативних сенаторів в США. Він виступає проти одностатевих шлюбів і реформ охорони здоров'я Обами, підтримував скорочення податків адміністрацією Джорджа Буша-молодшого і скептично ставиться до ідеї боротьби з глобальним потеплінням, що якраз збігається з поглядами Дональда Трампа.
Крім того, від 2014 року Сешнс неодноразово говорив про необхідність підтримувати Україну і вести жорсткий діалог з Росією. У березні 2014 року під час промови в Монтгомері він закликав до міжнародного тиску на Росію через її політику стосовно Грузії та Україні.
Міністр внутрішніх справ Раян Зінке у перший свій робочий день на посаді міністра приїхав на роботу в костюмі ковбоя верхи на коні. Своїм вчинком він хотів показати прихильність захисту природи. Він також відомий як любитель полювання, рибальства і туризму.
На посаду міністра внутрішньої безпеки Трамп обрав генерала морської піхоти у відставці Джона Келлі. Призначаючи на посаду міністра генерала у відставці, Трамп хотів продемонструвати рішучість щодо боротьби з нелегальною міграцією та тероризмом. Якщо Трамп почне будівництво стіни на кордоні з Мексикою, то саме Келлі буде контролювати його.
Глава апарату Білого дому Райнс Прібус опинявся у списку 100 найвпливовіших людей світу за версією Time 2016 та 2017 року. У своїх поглядах виступає проти абортів та одностатевих шлюбів.
Глава ЦРУ Майк Помпео був затверджений на посаді 24 січня. Ще до цього в ході слухань у Сенаті щодо затвердження його кандидатури заявив, що Росія не робить майже нічого для знищення "Ісламської держави". Також, на його думку, Росія агресивно самостверджується, вторгшись в Україну і окупувавши її території, а також загрожує Європі. Висловлюючи свою думку про хакерські атаки проти демократів, Помпео заявив про очевидність того, що ці дії були здійснені за розпорядженням Москви.
Постпредставник США в ООН Ніккі Гейлі засуджує дії Росії в Україні. Вона вважає Крим українським і саме вона на першому своєму засіданні Радбезу ООН через ситуацію навколо Авдіївки заявила, що американські санкції проти Росії зберігатимуться доти, доки Москва не поверне контроль над Кримом Україні. Більше про погляди Гейлі читайте за посиланням.
Головний стратег та старший радник Білого дому Стівен Беннон очолює абсолютно нову Групу стратегічних ініціатив - самостійний аналітичний центр, до завдань якого входить підготовка рекомендацій для президента. Західні ЗМІ вважають Беннона другою наймогутнішою людиною в світі. Він має радикальні погляди, виступає за повалення чинного істеблішменту, а критики звинувачують його у ксенофобії, жінконенависництві та расизмі. Читайте про сірого кардинала Трампа тут.
Старша радниця Білого дому Кілліан Конвей наробила галасу після того, як в Овальному кабінеті вона сиділа на колінах на дивані, наче в себе вдома, фотографувала Трампа і його гостей, і після цього дивилася фото на своєму смартфоні під час зустрічі президента з керівниками чорних коледжів та університетів. Конвей звинуватили у неповазі через розкуту поведінку.
У підсумку сама Конвей пояснила, що залізла на диван заради гарного кадру. "Там ніде було стати. Журналісти попросили мене зробити кілька знімків і надіслати їм. Я це і зробила. Мені потрібний був кращий кут зору", - виправдовувалася вона.
Чоловік Іванки Трамп Джаред Кушнер також став старшим радником Білого дому. Він керує новим підрозділом у Білому домі. Функцією Кушнера є спостерігати за роботою федеральної бюрократичної системи і виконанням ключових передвиборних обіцянок Трампа, серед яких, зокрема, реформування системи догляду за ветеранами і боротьба з опіоїдною наркоманією. Більше про молодого бізнесмена читайте за посланням.
Новим радником з нацбезпеки замість Майкла Флінна, який пішов у відставку через обговорення санкцій з російським послом Сергієм Кисляком, став генерал-лейтенант сухопутних військ збройних сил США Герберт Макмастер.
Він служив у групі американських військ у Німеччині, брав участь в операції "Буря в пустелі" в Іраку, а під час великого танкового бою на південному сході Іраку 26 лютого 1991 року 9 американських танків під командуванням Макмастера зазнали нападу 80 танків іракської республіканської гвардії і завдали противнику нищівної поразки. За цей бій Макмастер удостоїли однієї з найвищих бойових нагород США - Срібної зірки.
Макмастер вважає, що війна проти тероризму на Ближньому Сході не має перетворюватися на війну проти ісламу. Серед загроз, із якими треба боротися, радник також викокремлює кібертероризм.
Також генерал-лейтенант відомий як гарний стратег і противник скорочення витрат на оборону. Крім того, він добре знайомий з російською тематикою та вважає, що російська політика переслідує загарбницьку мету і спрямована на руйнування порядку, що склався в Європі після холодної війни.
Гері Кон більше 25 років пропрацював також у Goldman Sachs Group. Він розпочав свою кар'єру менеджером та, зрештою, став президентом і головним операційним директором. Наразі є старшим помічником Трампа з економічної політики та директором Національної економічної ради.
Американська бізнеследі єгипетського походження Діна Павелл є старшим радником президента з економічних ініціатив.