ВР оцінила збитки від "нафтового Чорнобилю" в 1,6 млрд доларів

Нафтова компанія British Petroleum підрахувала вартість ліквідації наслідків розливу нафти у Мексиканській затоці, герметизації свердловини та кількість виплат за позовами.

Нафтова компанія BP (British Petroleum) оцінила збитки від витоку нафти в Мексиканській затоці в 1,6 млрд доларів.

До цієї суми, згідно з прес-релізом BP, входить вартість ліквідації наслідків розливу, герметизації свердловини, гранти прибережним країнам і виплати за позовами.

Також компанії має сплатити по 25 мільйонів доларів штатам Флорида, Алабама і Міссісіпі, і першу виплату в розмірі 60 мільйонів доларів штату Луїзіана.

Компанія уже виплатила близько 62 мільйонів доларів за більш ніж 51 тисячею позовів, пред'явлених їй у зв'язку з екологічною катастрофою в Мексиканській затоці, яку представники природозахисних організацій охрестили "нафтовим Чорнобилем".

Розлив нафти, який стався внаслідок вибуху нафтовидобувної платформи Deepwater Horizon 20 квітня, став найбільшим подібним інцидентом за всю історію США. Його масштаби перевищили наслідки від аварії танкера Exxon Valdez біля узбережжя Аляски в 1989 році, коли вилилося близько 260 тисяч барелів нафти.

ВР робила численні і здебільшого безуспішні спроби усунути витік в Мексиканській затоці. Свердловину намагалися залити важкою технологічною рідиною, щоб потім зацементувати, але цього зробити не вдалося, і наразі вона перекрита захисним сифоном, завдяки якому нафта і газ тепер частково надходять в резервуари на поверхні танкера.

Влада США поклала відповідальність за події в Мексиканській затоці на BP. Президент Барак Обама різко розкритикував главу BP Тоні Хейворда, і заявив, що якби той був його підлеглим, то вже давно би позбувся своєї посади. Обама також заявив, що хотів би знати, "кому надерти дупу через катастрофу в Мексиканській затоці?!".

Читайте також:

Влада США поставила ультиматум ВР з приводу витоку нафти

Обама хоче знати, кому "надерти дупу" за катастрофу в Мексиканській затоці

На місце витоку нафти в Мексиканській затоці встановили заглушку

Катастрофа у Мексиканській затоці стала для американців "нафтовим Чорнобилем"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: