ВР виділить 20 млрд доларів на виплати компенсацій у зв'язку з розливом нафти

Президент США Барак Обама підтвердив, що компанія British Petroleum виділить 20 млрд доларів на виплати компенсацій постраждалим від розливу нафти у Мексиканскій затоці.

Компанія British Petroleum погодилася виділити близько 20 млрд на виплати компенсацій у зв'язку з розливом нафти в Мексиканській затоці. Це підвердив президент США Барак Обама.

"Я радий повідомити, що BP погодилася виділити 20 мільярдів доларів на виплату компенсацій за збитки через витік нафти. Ці 20 мільярдів є істотною гарантією того, що прохання людей і організацій про виплату компенсацій будуть враховані. Я даю обіцянку мешканцям узбережжя Мексиканської затоки, що ВР виконає свої зобов'язання у відношенні до них", - сказав Обама в заяві за підсумками зустрічі з головою ради директорів BP Карлом-Хенріком Сванберга.

Президент США особливо підкреслив, що, передавши 20 мільярдів до спеціального фонду виплати компенсацій, BP втратить контроль за цими коштами.

"Вони будуть покладені на депозитний рахунок, яким буде керувати третя незалежна сторона", - вказав Обама. Він особливо підкреслив, що кожне відхилене прохання про компенсації буде розглядати комісія з трьох чоловік.

Керувати фондом буде Кеннет Файнберг, який раніше керував виплатами компенсацій сім'ям загиблих в результаті терактів 11 вересня 2001 року.

"Крім того, ВР добровільно погодилася створити фонд обсягом 100 мільйонів доларів, з якого будуть виплачуватися компенсації працівникам нафтових платформ, що залишилися без роботи після закриття глибоководних шельфових свердловин", - повідомив американський лідер.

Нагадаємо, раніше Барак Обама виступив з телезверненням до американців, в якому пообіцяв залучити BP до відповідальності і змусити її заплатити за той збиток, якого її діяльність завдала мешканцям Сполучених Штатів. Глава Білого дому заявив, що має намір зобов'язати керівництво BP створити спеціальний фонд, кошти з якого підуть на виплату компенсацій постраждалим від розливу нафти.

Як повідомлялося раніше, президент США заявив, що розлив нафти в Мексиканській затоці вплинув на моральний дух американців так само, як терористичні атаки 11 вересня 2001 року.

Читайте також:

Витік нафти в Мексиканській затоці недооцінили в 12 разів

Обама призначив "нафтового царя" США

Обама порівняв катастрофу в Мексиканській затоці з терактами 11 вересня

США можуть відібрати у BP ліцензії на видобуток нафти і газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: