Вручено Нобелівську премію миру

Альберт Гор і ООНівська група по клімату стали лауреатами Нобелівської премії миру.

Нобелівську премію миру 2007 року поділили експертна група ООН по клімату та колишній віце-президент США Альберт Гор, оголосив у п'ятницю в Осло Норвезький Нобелівський комітет.

У мотивації ідеться, що премія вручається за їх зусилля й роботу з поширення знань про зміни клімату та вживання заходів з метою припинення розповсюдження негативних процесів.

Напередодні скандинавські спостерігачі не виключали, що великий вплив на рішення Нобелівського комітету цього року матимуть дискусії про екологію та потепління клімату. Їхні припущення підтвердилися.

Нобелівська премія миру в даний час є найвідомішою і авторитетнішою міжнародною нагородою в області суспільно-політичної та гуманітарної діяльності. Згідно з заповітом Нобеля, премія вручається "тому, хто кращий за всіх і більше за всіх сприятиме братерству між народами, скасуванню постійних армій або скороченню їх чисельності та організації конгресів миру".

Як стверджують шведські історики, Нобелівська премія за діяльність по зміцненню миру відображає особисті інтереси її засновника. Рекомендації Нобеля нагороджувати "організаторів і засновників конгресів миру" вказує на те, що він мав на увазі свого друга - австрійську баронесу Берту фон Зуттнер. Вона влаштовувала в Римі та Берні конгреси миру, які Нобель фінансував. У 1905 році баронеса фон Зуттнер стала лауреатом Нобелівської премії.

Історики відзначають, що сам Нобель, проте, не пояснює, чому для присудження премії вибрана Норвегія.

Ухвалення рішення про присудження премії миру довірено Норвезькому Нобелівському комітету, члени якого вибираються стортингом (парламентом) Норвегії з числа норвезьких суспільно-політичних діячів, але вони повністю незалежні від стортингу в ухваленні рішення про лауреата. Премія миру може присуджуватися як окремим особам, так і офіційним і громадським організаціям.

Представники СРСР удостоювалися Нобелівської премії миру двічі. У 1975 році вона була присуджена Андрію Сахарову та в 1990 році Михайлу Горбачову.

ВідеоНобелівська премія миру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: