Вручено Нобелівську премію з економіки

Нобелівську премію з економіки за 2007 рік поділили троє учених зі США.

Нобелівську премію з економіки за 2007 рік поділили троє учених зі США. Як передає кореспондент РІА "Новости", лауреатами премії в області економіки пам'яті Альфреда Нобеля стали троє вчених зі США - Роджер Майєрсон, Ерік Маскін і Леонід Гурвич, що народився 1917 року в Москві. Імена лауреатів були названі в понеділок у Королівській шведській академії наук.

Ученим присуджена премія за внесок у теорію механізмів розподілу. Їхні дослідження зачіпають проблеми формування економічних інститутів і виконують велику роль не лише в економічній науці, але і в політології.

Напередодні шведські журналісти й оглядачі припускали, що премія з економіки 2007 року відобразить тему економічного зростання і торгівлі. Серед імовірних кандидатів згадувалися, наприклад, американські професори Ельханан Хельпман (Гарвардський університет), Джин Гроссман (Прінстонський університет), Поль Ромер (Стендфордській уніветситет).

У списку фаворитів шведського банку Swedbank згадувалися також американські економісти, зокрема, Роберт Берро (Гарвардський університет), Вільям Бумоль (Нью-йоркський університет) і Ягдіш Бхагваті (Колумбійський університет).

Премія в області економіки була заснована в 1968 році Шведським державним банком на згадку про Альфреда Нобеля та вручається з 1969 року.

Серед лауреатів з СРСР – економіст Леонід Канторович, що одержав премію в 1975 році.

Презентація власників премії з економіки, що відбулася в Стокгольмі, завершила Нобелівський тиждень, що почався в Швеції 8 жовтня.

Премія з економіки вручається разом з іншими Нобелівськими преміями в роковини смерті Альфреда Нобеля 10 грудня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: