Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вселенський патріарх Варфоломій провів панахиду за жертвами Голодомору

Цього року Україна вшановує 86-у річницю тих подій.

Вселенський патріарх Варфоломій провів панахиду за жертвами Голодомору 1932-33 років в Україні під час літургії у Стамбулі.

Про це повідомляє Укрінформ

"Сьогодні ми вшановуємо 86-ті роковини Голодомору і пам’ять жертв цього геноциду сталінського режиму проти українського народу. Незліченна кількість українських мирних жителів: дітей, чоловіків і жінок - потерпали від голоду і боролися за свою національну ідентичність, мову та культуру", - сказав Варфоломій.

Вселенський патріарх зазначив, що він вирішив надати автокефалію українському народові, "щоб він міг організувати своє життя відповідно до основ святих канонів церкви та її традицій, щоб мав повагу до Матері Церкви та був у комунікації з іншими православними церквами".

Варфоломій побажав українцям благодаті та милості Божої.

Нагадаємо, 23 листопада в Україні вшанували жертв Голодомору 1932-33 років. Пам'ятні заходи традиційно відбуваються в четверту суботу листопада. В них узяв участь президент України Володимир Зеленський, який наголосив, що сьогодні наша держава вшановує пам'ять людей, які загинули через дії сталінського режиму. Жертвами Голодомору стали від 4 до 8 мільйонів українців. "Ми – українці, і нам усе до снаги. Але є дві речі, яких ми ніколи не зможемо – не зможемо це забути, не зможемо це пробачити", - заявив Зеленський.

Відео Спільні молитви і суп із гілля та шишок: як в Україні згадували жахи Голодомору

Жалобні заходи 23 листопада провели у всій Україні. Із лампадками і колосками пшениці люди приходили до меморіалів пам’яті. Також у 6 містах приготували суп із шишок та жолудів, який доводилося їсти в часи Голодомору. ТСН зібрала основні події з регіонів у репортажі

Спільні молитви і суп із гілля та шишок: як в Україні згадували жахи Голодомору

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції