Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вселенський патріарх Варфоломій звернувся до українців

Варфоломій заявив, що Константинополь не залишиться байдужим до страждань українського народу.

Вселенський Патріарх Варфоломій розповів, що Українській церкві надається автокефалія на церковних засадах і заради істини, традицій церкви, захисту канонічного порядку та ідентичності православ'я.

Про це повідомили на сайті Української православної церкви в США.

Вселенський патріарх наголосив, що престол не може залишатися байдужим, коли український народ страждає й шукає вирішення церковних проблем, "які мучать протягом століть" та додав, що обов'язок Константинополя захищати канонічний порядок та  ідентичність православ'я.

"Залишаючись байдужими, ми залишилися б без виправдання перед Богом та історією... Ця велика відповідальність матері-церкви, тому, так само, як ми надали автокефалію всім помісним церквам, Священний синод вирішив надати автокефалію багатостраждальній Православній церкві в Україні, щоб вона також приєдналася до повноти православ'я в єдності та внутрішньому мирі", –  заявив Варфоломій.

Також у своєму зверненні патріарх згадав про Голодомор 32-33 років.

"Як і кожного року, історична та страждаюча Константинопольська церква-матір спілкується з усіма вами з тягарем на серці, у молитві згадуючи Голодомор українського народу, трагічну та нелюдську подію 1932-1933 років, коли безліч людей загинули від навмисного та жорстокого голоду", - зазначив він у зверненні та нагадав, що "Константинополь не толерує несправедливість чи будь-яку силу, спрямовану підривати суспільну згуртованість".

ВідеоІще один крок до Томосу: Порошенко та Патріарх Варфоломій підписали угоду про співпрацю

Цей договір, зазначив Патріарх, має прискорити процес надання автокефалії Українській церкві. Текст документа не оприлюднюють, утім, за даними ЗМІ, в ньому йдеться про деякі деталі процедури надання українській церкві Томосу. 

Іще один крок до Томосу: Порошенко та Патріарх Варфоломій підписали угоду про співпрацю

Нагадаємо, 3 листопада в турецькому Стамбулі Константинопольський патріарх Варфоломій та президент України Петро Порошенко підписали угоду про співпрацю. Порошенко наголосив, що завершується процес створення автокефальної церкви, створені всі умови для підготовки до Собору, щоб томос було надано відповідно до канонів церкви.

Залиште свій коментар

Вибір редакції