Сьогодні 850 млн. людей заснуть голодними

Сьогодні увечері більше 850 млн. чоловік у всьому світі ляжуть спати голодними, повідомляє ООН.

У світі від браку їжі страждають більше 850 мільйонів чоловік, заявив гендиректор Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Жак Діуф.

"На нашій планеті виробляється достатня кількість продуктів, здатна забезпечити харчуванням усе населення Землі. Проте, незважаючи на це, сьогодні ввечері 854 мільйонів чоловік ляжуть спати голодними," - сказав глава ФАО, виступаючи в Римі на церемонії, присвяченій Всесвітньому дню продовольства.

Він нагадав, що цього року тема Всесвітнього дня продовольства сформульована як "Право на харчування".

За словами Діуфа, за останні півстоліття відбулася істотна еволюція поняття "право на харчування", яке було вперше визнане в 1948 році Декларацією прав людини. Все більше уваги праву на харчування надається в текстах національних конституцій багатьох країн, розробляються численні гуманітарні програми.

Та все ж, як підкреслив Діуф, для багатьох країн забезпечення права на регулярне отримання їжі поки що є "справжнім викликом".

"Всесвітній день продовольства дає країнам ідеальну можливість оцінити те, що було зроблене в цьому напрямі до сьогоднішнього дня, а також проаналізувати досягнуті результати," - підсумував глава ФАО.

У посланні Генсека ООН Пан Гі Муна, розповсюдженому у вівторок у штаб-квартирі ООН, також ідеться про те, що у світі 854 мільйони чоловік страждають від хронічного голоду.

"Право на харчування є одним із прав людини. І проте 854 мільйони чоловік у всьому світі страждають від хронічного голоду, і ця цифра з початку нового тисячоліття постійно зростає. У світі статку миритися з такою ситуацією не можна," – ідеться в посланні.

За даними ООН, близько 40 тисяч дітей щодня помирають через причини, пов'язаних з недоїданням і мізерним раціоном. Кількість недоїдаючих не лише не скоротилося за останнє десятиліття, але й навпаки, зросла.

"Ми повинні визнати значущість прав людини для викорінювання голоду й убогості, а також взаємозв'язок між розвитком, правами людини і безпекою," - відзначив генсек Організації.

Право на харчування, закріплене в Загальній декларації прав людини 1948 року, було підкріплене законодавчими заходами на міжнародному й національному рівнях і політичними зобов'язаннями.

"Та все ж просування у справі ліквідації голоду відбуваються поволі. Ми повинні робити набагато більше для того, щоб захищеність і права кожної людини знаходилися в центрі всіх наших зусиль. Ми повинні доповнити нинішні зусилля активнішими заходами з забезпечення участі й розширення прав і можливостей, підзвітності та транспарентності, людської гідності й верховенства права," - заявив Пан Гі Мун.

У вівторок у світі відзначається Всесвітній день Продовольства. Цього року тема свята сформульована як "Право на харчування".

У вівторок, 16 жовтня, в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку та в Римі, де знаходиться штаб-квартира ФАО, відзначали Всесвітній день продовольства. У церемонія на честь цього дня в Римі брали участь президент Німеччини Хорст Келлер і президент Танзанії Джакая Мрішо Кіквете.

ВідеоВсесвітній день харчування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: