Всесвітній конгрес уйгурів нарахував 840 загиблих в сутичках в Китаї

Водночас, за офіційними даними, в результаті сутичок уйгурів та китайців загинули 158 осіб, більше 1. тис. осіб поранено.

Понад 840 осіб загинули в результаті зіткнень в північно-західному китайському місті Урумчі. Про це заявив представник Всесвітнього конгресу уйгурів.

За офіційними даними, в результаті нападів уйгурів на представників ханської національності (китайців) і зіткнень з поліцейськими загинули 158 осіб. Більше 1. тис. осіб поранено. Зіткнення відбувалися в неділю, з середи в Урумчі буде введена комендантський час з 21.00 до 08.00.

Сьогодні Пекін заявив, що хвилювання уйгурів придушені. Арештовано більше 1,4 тис. осіб. Раніше повідомлялося, що на вулиці Урумчі вийшли близько 1 тис. уйгурів.

В другій половині дня хвилювання поновилися. Китайці і уйгури озброюються палицями, залізними лозинами, каменями. Поліція використовує проти них сльозоточивий газ.

В неділю учасники безладів нападали на людей, спалили десятки автомобілів і пасажирських автобусів, громили магазини. Представник Всесвітнього конгресу уйгурів розповів, що з особливою жорстокістю було вбито близько 40 студентів в медичному університеті.

Китайська влада звинувачує в організації хвилювань неурядову організацію Всесвітній конгрес уйгурів, штаб-квартира якого знаходиться в Мюнхені. За твердженням офіційних осіб, мали місце провокації і змова проти державного устрою.

Розділ Усесвітнього конгресу уйгурів підприємниця Ребія Кадер відкидає звинувачення.

В кінці червня на фабриці іграшок в південній провінції Гуандун двоє уйгурів загинули і 89 отримали поранення під час зіткнень робітників-уйгурів з робітниками-китайцями. Учасники хвилювань в Урумчі вимагали розслідування цього інциденту.

Урумчі - столиця Сіньцзян-уйгурського автономного району в західній китайській провінції Сіньцзянь, де проживає значна кількість уйгурів. Всього в Китаї проживає 9 млн уйгурів. Це тюркомовний народ, що сповідує іслам. Серед уйгурських націоналістів поширена ідея відділення від Китаю і створення власної мусульманської держави. В Урумчі живе близько 1,5 млн китайців і близько 250 тис. уйгурів.

Читайте також:

Натовпи уйгурів та китайців б'ються ножами та палицями

В Китаї поновилися безлади. На вулиці вийшли сотні уйгурів

В міжетнічних зіткненнях в Китаї загинули більше 140 людей

На фабриці іграшок в Китаї сталася масова бійка: є жертви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: