Всі блоки АЕС "Фукусіма-1" підключили до електромережі

Коли буде відновлено подачу електрики, не уточнюється. За оцінками сторонніх експертів, до запуску автоматичних систем охолодження може пройти кілька днів.

До всіх шести енергоблоків АЕС "Фукусіма-1" в Японії підведені кабелі для подачі електрики, що дозволить охолодити аварійно-небезпечні реактори. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на представників Tokyo Electric Power Company.

Фахівці компанії попередили, що до відновлення подачі електроенергії буде потрібно провести кілька перевірок. Коли буде відновлено подачу електрики, не уточнюється. За оцінками сторонніх експертів, до запуску автоматичних систем охолодження може пройти кілька днів.

Раніше японське агентство з безпеки атомної енергетики повідомило про критичне підвищення температури в басейні з відпрацьованим паливом. За даними фахівців, вона була близька до точки кипіння, через що знову виникли побоювання плавлення стрижнів тепловиділяючих зборок і викиду радіації.

За останні дні кілька разів надходили повідомлення про задимлення над енергоблоками АЕС. При цьому уточнювалося, що за дим спостерігачі можуть приймати пар, який виходить з реакторів, коли звідти стравлюють водень. При цьому відбувається викид радіації.

Вдень 22 березня експерти МАГАТЕ заявили, що рівень радіації в районі станції "Фукусіма-1" перевищує норму в 1,6 тисячі разів.

Системи автоматичного охолодження на станції були виведені з ладу після землетрусу і цунамі 11 березня 2011. З тих пір на АЕС тривають роботи, спрямовані на ліквідацію наслідків стихійного лиха.

Читайте також:

Рівень радіації навколо "Фукусіма-1" в 1600 разів вище норми: над реакторами - стовпи диму

Японія зізналася, що "Фукусіма-1" була аварійно-небезпечною з 2005 року

У префектурі Фукусіма збільшився рівень радіації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: