Втеча Януковича та окупація Криму. Що Путін говорив у скандальному фільмі Стоуна про Євромайдан

Російські пропагандисти транслювали стрічку із нагоди річниці протестів у Києві. 

У третю річницю Революції гідності у Росії транслювали скандальний фільм американського режисера Олівера Стоуна "Україна у вогні". У ньому в традиціях російської пропаганди розповідається про події на Євромайдані, "вигнання" екс-президента Віктора Януковича з України та "руку Заходу" в організації протестів у центрі Києва.

У фільмі, який транслював канал РЕН-тв,  є і коментарі президента РФ Володимира Путіна. Він говорив із режисером про своє ставлення до НАТО, окупацію Криму, євроінтеграцію України та інші питання. Зібрали головні тези з його інтерв'ю.

Реакція на можливе розширення НАТО та окупація Криму

Під час розмови із Стоуном російський лідер на камеру визнав, що боявся розміщення бази Альянсу у Севастополі та серйозних наслідків цього для РФ. 

"Дуже важкі (наслідки- Ред.), тому що сама по собі база нічого не означає. Але ось що б я хотів би відзначити, один нюанс. Чому ми так гостро реагуємо на розширення НАТО? Нас турбує практика ухвалення рішень. Я знаю, як приймаються рішення. Коли країна стає членом НАТО, їй вже дуже важко чинити опір тиску з боку такої великої країни, лідера НАТО, як США", - наводить РИА "Новости" слова російського президента.

Путін натякнув, що НАТО перетворило Росію на "зовнішнього ворога", аби тримати в Альянсі дисципліну.  

"Я не завжди розумію логіку наших партнерів. Іноді складається враження, що потрібно тримати в покорі і налагодити дисципліну в своєму власному західному так званому атлантичному таборі. Для цього потрібен зовнішній ворог. При всіх побоюваннях, Іран на це не дуже тягне", - додав глава РФ.

Також Путін попередив, що РФ готова вдарити по об'єктам НАТО у разі загрози. 

"Ми повинні приймати контрзаходи, тобто ставити під удар наших ракетних систем ті об'єкти, які, на нашу думку, починають нам загрожувати. Ситуація напружує", - сказав Путін, коментуючи розширення Альянсу.

Говорячи про невизнаний світом псевдореферендум у Криму та окупацію півострова, глава РФ заявив: "У нас не було там жодних бойових дій, там ніхто не стріляв. Ніхто нікого не вбивав".

Втеча Януковича

Російський президент перевів стрілки та звинуватив у розростанні хаосу в Україні країни Заходу.

"Але вже Янукович точно не був зацікавлений в тому, щоб хаос розростався", - сказав Путін.

У традиціях кремлівської пропаганди він заявив про озброєне захоплення резиденції та адміністрації утікача Януковича.

Європейський шлях України

Путін заявив про те, що РФ була невигідна асоціація України та Євросоюзу, адже європейські товари потрапляли би на російський ринок.

"З огляду на те, що економіка України і Росії зароджувалася як єдина економіка, склалися абсолютно унікальні, особливі економічні відносини. Ринки Росії були повністю відкриті для українських товарів, а при цьому наші кордони з Україною митні повністю розкриті. Таким чином, Євросоюз як би заходив зі всіма своїми товарами на нашу територію без будь-яких переговорів ", - сказав він.

Російський президент додав, що нібито поважає український вибір, але не повинен його "оплачувати".

Кадрові рішення та призначення Саакашвілі

Путін втрутився і  у внутрішню політику України. Призначення екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі главою Одеської ОДА російський президент назвав "образою та плювком".

"Це просто плювок, образа одеситам та й усьому українському народові. Йому не дали навіть робочу візу до США. Університети, в які його намагалися працевлаштувати, не захотіли його брати на постійну роботу. А отже виконувати обов'язки губернатора Одеси він може. А що, немає порядних професійних і здатних виконувати таку роботу українців? " – заявив Путін в інтерв'ю для Стоуна.

Окрім Путіна, свої коментарі Стоуну давали також позбавлений звання президента Віктор Янукович та колишній міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко. Обидва після початку Євромайдану сховалися у Росії. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: