"Втручання неприпустиме": Узбекистан відповів Росії на критику використання національної мови

"Втручання неприпустиме": Узбекистан відповів Росії на критику використання національної мови

Президент Узбекистану Шавкат Мирзиеев / Фото: ТСН.ua

Країна має намір запровадити адміністративну відповідальність за невикористання узбецької мови на держслужбі.

Узбекистан вважає неприпустимою критику нових нормативів щодо використання національної мови, які збираються ухвалити незабаром.

У країні хочуть зобов'язати громадян використовувати узбецьку мову в державних установах. І запровадити адміністративну відповідальність за невикористання державної мови на службі. З критикою цих нормативів одразу виступила Росія, заявила, що "використання російської мови відповідає інтересам громадян Узбекистану".

МЗС Узбекистану виступило із заявою, що рішення з таких питань є "винятковою прерогативою внутрішньої політики держави, втручання в яку неприпустиме".

ЗМІ відзначають, що мовна ініціатива виникла в Узбекистані у відповідь на критику президента, якого почали підозрювати в спробах зблизитися з Москвою.

Нагадаємо, міністерство юстиції України розпочало пошук нового уповноваженого із захисту державної мови. Триватиме цей процес до 22 травня. У зв'язку з достроковим припиненням повноважень уповноваженого, мін'юст має визначити нового кандидата на посаду мовного обмудсмена.

Повʼязані теми:

Наступна публікація