Вулиці Румунії, Словаччини та Польщі пішли під воду перед українськими: як негода наробила лиха у сусідів
Associated Press

Від паводків постраждали сусідні країни, які вже підраховують збитки завдані стихією

Негода наробила лиха не лише на заході України. Через дощі, які не припиняються вже кілька днів, від підтоплень потерпають міста та села інших країн Європи. ТСН.ua розповідає, як стихія наробила лиха у Польщі, Румунії, Словаччині та Угорщині.

Польща

У Польщі через негоду у населених пунктах пошкоджені будинки, повалені дерева, а вулиці підтоплені. Рятувальним службам довелося зробити близько 2800 виїздів, щоб прибрати поламані дерева, розчистити дороги, полагодити лінії електропередач, відкачати воду з підтоплених будинків.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що особисто контролюватиме ситуацію із затопленням в регіоні Лапанув. Загалом найбільше постраждали Малопольське та Опольське воєводства.

Словаччина

У Словаччині на деяких вулицях міста затоплено - рівень води може досягати двох метрів. Так, наприклад, паводки в районі Сніна завдали шкоди приблизно у 500 000 євро тільки на головній дорозі.

В передмістях Сніни вода піднялася до рівня, що затопило кімнати, кухні. А мешканці говорять, що не бачили такого вже десятки років.

"Потоп був екстремальним. В останній раз ми бачили щось подібне двадцять років тому. Після першої хвилі ми одразу відкачали воду з підвалів. Гірше була друга хвиля... Близько двох годин відчайдушно спостерігали за тим, що відбувається та не могли втрутитися", - говорять рятувальники, пригадуючи наслідки негоди 21 червня.

Румунія

Зливи в Румунії спричинили повені в 90 населених пунктах з 19 округів, найбільш постраждалими з яких є Альба, Біхор, Карас-Северин, Харгіта, Муреш, Нямц і Сучава. Сотні домашніх господарств були затоплені, жінка була зметена повінню, а інші люди - евакуйовані.

Через велику кількість опадів пожежники відкачували воду зі 171 будинку, 286 дворів та 98 підвалів.

Угорщина

Шквали та зливи спричинили також повені в Угорщині. Там рятувальникам через негоду довелося зробити майже 500 виїздів для ліквідації наслідків.

В результаті раптової повені в місті Тотвазсон району Веспрем загинула жінка, а в столиці країни Будапешті затопило вулиці, повалені дерева перекривали дороги та обривали лінії електропередач.

На наступному відео видно, як автомобіль намагається подолати затоплену вулицю. Однак це не вдалося.

Нагадаємо:

  • Інтенсивні опади протягом 22-23 червня призвели до ускладнення паводкової обстановки у Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській та Закарпатській областях. Там залишаються підтопленими 187 населених пунктів та майже 5 тисяч будинків, евакуйовано – 389 осіб, з них 76 дітей (Івано-Франківська – 285, Чернівецька – 101, з них 27 дітей.
  • 23 червня паводок на Буковині пошкодив газорозподільчі підземні й надземні газопроводи. Без блакитного палива залишилися декілька сіл, а газопостачання Чернівців опинилося під загрозою.
  • Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль особисто поїхав на захід України, аби координувати дії для ліквідації наслідків негоди.

Залиште свій коментар