Вулкан Дуббо в Еритреї прокинувся через 150 років і зірвав поїздку Клінтон по Африці

За даними сейсмологів, це перше сильне виверження вулкана Дуббо з 1861 року.

вулкан Дуббо
AFP
Вулкан Дуббо
В Еритреї почалося виверження вулкана Дуббо, розташованого в провінції Дебуб-Кей-Бахрі на південному узбережжі Червоного моря, повідомляє ВВС.

У зв'язку з викидом попелу з вулкана Дуббо держсекретар США Гілларі Клінтон змушена була в понеділок перервати поїздку по Африці.

Дуббо прокинувся в ніч на понеділок, в результаті чого стався викид вулканічного попелу на висоту близько 13 кілометрів.

Виверженню передувала серія помірних підземних поштовхів, максимальна магнітуда яких досягала 5,7 балів за шкалою Ріхтера. Про можливих постраждалих і руйнування поки інформації не надходило. За даними сейсмологів, це перше сильне виверження вулкана Дуббо з 1861 року.

Хмара попелу переміщається до столиці Ефіопії - Аддіс-Абебі, де знаходилася Клінтон, що могло поставити під загрозу перспективи її вильоту з місцевого аеропорту.

Згідно з планом поїздки, держсекретар США, яка здійснює африканське турне за маршрутом Замбія-Танзанія-Ефіопія, повинна була покинути Аддіс-Абебу 14 червня. Однак плани довелося переглянути у зв'язку з виверженням вулкана на ефіопсько-ерітрейськjve кордоні, яке супроводжується сильним викидом попелу.

Вулканічний попіл серйозно загрожує літакам, оскільки його частинки, потрапляючи в реактивні двигуни, можуть швидко виводити їх з ладу. Оскільки попіл зносить вітром у бік Аддіс-Абеби, американської делегації, включаючи журналістів, довелося в екстреному порядку покинути ефіопську столицю.

Читайте також:

Найбільша австралійська авіакомпанія скасувала рейси через виверження вулкану

Вулкан Пуєуе паралізував повітряне сполучення у Південній Америці

У Чилі через виверження вулканів евакуюють тисячі людей

В Еритреї почалося виверження вулкана Дуббо, скасовано сотні рейсів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: