Вулкани Камчатки розлютилися: оголошено помаранчеву ступінь загрози

Літакам, що пролітають над півостровом, наказано змінити маршрути - для авіації оголошена помаранчева ступінь загрози.

На Камчатці туристам рекомендовано не наближатися до вулканів Кизим і Каримський. Крім того, літакам, що пролітають над півостровом, наказано змінити маршрути - для авіації оголошена помаранчева ступінь загрози.

Напередодні вулкани викинули стовпи попелу з газом на висоту близько 4 кілометрів над рівнем моря. Викиди супроводжувалися серією локальних землетрусів, а шлейф попелу розтягнувся більш ніж на 100 кілометрів.

Востаннє виверження такої сили на Камчатці спостерігалися більш ніж півстоліття тому. Разом з тим, на думку вчених, небезпеки для населених пунктів ці вулкани поки не несуть.

Каримська сопка, висота якої 1536 метрів, один з найбільш активних вулканів Камчатки. Він розташований в 125 км на північ від Петропавловська-Камчатського. Останнє виверження Каримського вулкана почалося в січні 1996 року і триває досі.

У 1996 році викиди розпеченого матеріалу відбувалися, зокрема, з дна Каримського озера, розташованого в 6 км від вулкана. Все живе в озері тоді загинуло. Досі воно залишається мертвим.

Кизим - стратовулкан з невеликим лавовим куполом на вершині. Він знаходиться на західному схилі південної частини хребта Тумрок в 265 км на північний схід від Петропавловська-Камчатського. Його останнє виверження відбувалося в 1928-1929 роках.

У квітні 2009 року Кизим активізувався, а з жовтня 2010 року його активізація ще більше посилилася.

Читайте також:

Через виверження вулкану в Японії заборонено рух транспорту

Сицилійський вулкан Етна посилив активність: вчені побоюються виверження

Камчатку накрив попелопад: шлейф пилу сягає півкілометра

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: