Вулканічний попіл повернувся в Європу: Іспанія і Португалія закрили аеропорти

Ейяфьятлайокудль не дає європейцям спокійно жити: знову закриті аеропорти на півночі Італії, в Португалії, Іспанії та Канарських островах.

Хмара вулканічного попелу, яка виникла в результаті виверження вулкана ісландського вулкана Ейяфьятлайокудль, продовжує впливати на авіасполучення в Європі.

Зранку у вівторок було закрито чотири аеропорту на Канарських островах і три на півдні материкової Іспанії.

Влада Італії ухвалила рішення закрити майже всі аеропорти на півночі країни. Крім того, в Шотландії припинили роботу шість аеропортів. У Португалії закрито аеропорт Порто. Очікується, що до цих країн незабаром можуть приєднатися Франція і Швейцарія.

У понеділок у регіоні було скасовано близько п'ятисот рейсів, а в Іспанії ввели обмеження на польоти на висоті від 6 до 10 тисяч метрів. Для того, щоб забезпечити перельоти цивільної авіації, в Іспанії були відкриті повітряні коридори, призначені тільки для військових літаків.

Очікується, що ввечері 11 травня хмара може досягти повітряного простору півдня Німеччини, Чехії та Австрії.

Нагадаємо, в середині квітня через виверження Ейяфьятлайокудля авіасполучення в Європі було заблоковано протягом більше п'яти діб. Величезна хмара вулканічного попелу, небезпечного для двигунів літаків, накрила спочатку Північну, потім частково Західну і Східну Європу.

За попередніми даними, збитки авіакомпаній за цей час перевищили 1,7 млрд доларів, криза охопила 29% світової авіації, щодня її заручниками ставали 1,2 мільйона пасажирів.

Минулого четверга активність вулкана посилилася, і нова хмара попелу почала пересуватися на південь Європи.

Читайте також:

Через вулканічну хмару в Європі скасували 900 авіарейсів

Євросоюз створив єдиний повітряний фронт на випадок нових стихійних лих

Нова хмара вулканічного попелу створила повітряний "затор" над Атлантикою

Ісландський вулкан викинув чергову "порцію" попелу на висоту більше 9 км

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: