Вулканічний попіл закрив аеропорти Британії та Нідерландів

Ісландський Ейяфьятлайокудль викинув нову хмару попелу і знову заблокував авіасполучення. Подібні незручності можуть очікувати на пасажирів протягом всього літа.

Через нову хмару вулканічного попелу зранку в понеділок були закриті всі аеропорти Великобританії, а також найбільші аеропорти Нідерландів.

Міжнародні аеропорти Лондона Хітроу та Гетвік закриті з опівночі. Очікується, що до опівдня 17 травня вони зможуть відновити свою роботу.

Закриті також всі інші центри авіаперевезень в Англії, Шотландії і Північної Ірландії. "Хмари попелу високої щільності продовжать рух на південь рано вранці", - йдеться в повідомленні Національної служби з контролю над авіасполученням.

Телебачення Нідерландів також оголосило про закриття найбільших аеропортів країни в Амстердамі та Роттердамі з 6:00 за київським часом принаймні на найближчі вісім годин.

Нагадаємо, в середині квітня через виверження ісландського вулкана Ейяфьятлайокудль авіасполучення в Європі було заблоковано протягом більше п'яти діб.

Величезна хмара вулканічного попелу, небезпечного для двигунів літаків, накрила спочатку Північну, потім частково Західну і Східну Європу. Близько 100 тисяч рейсів було скасовано, авіакомпанії в ЄС зазнали збитків на 1,5-2,5 млрд євро. Від подальших втрат їх врятувало зміна напрямку вітру і зниження потужності виверження.

На початку травня попіл не раз знову накривав Ірландію і Великобританію, але ще не переривав роботу головних англійських аеропортів на півдні країни. Тиждень тому стався найбільш сильний викид попелу після квітневих подій, але тоді вітер відніс хмару на південь, у бік Іспанії.

Передбачити подальшу поведінку вулкана не береться ніхто. Вплинути на процес виверження і поширення попелу не можна. Експерти припускають, що стикатися з такими незручностями доведеться впродовж всього літа.

Читайте також:

Хмара вулканічного попелу досягла Африки

Нова хмара вулканічного попелу створила повітряний "затор" над Атлантикою

Євросоюз створив єдиний повітряний фронт на випадок нових стихійних лих

Над "живим вулканом" в Ісландії з'явилося північне сяйво. ФОТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: