Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ввічливий і спокійний. Рідні та знайомі вбивці російського посла в Анкарі розповіли про чоловіка

Для сім'ї Алтинташа подія стала трагедією.

Убивцю російського посла в Анкарі Мевлюта Алтинташа жителі маленького турецького містечка Секе, звідки він родом, згадують як тихого, скромного та неговіркого. Про це повідомляє Reuters.

Розповідають, що Алтинташ був самотнім мовчазним хлопчиком, який двічі не здав іспити в університет і згодом вступив на службу в поліцію. Найближчі стосунки в родині у нього були зі зведеною сестрою та бабусею.

Для сім'ї Алтинташа подія стала трагедією.

"Я завжди захоплювалася їхнім сином. Він був ввічливий і спокійний, дуже хороший молодик", - сказала сусідка родини.

"Коли приїхала поліція, ми подумали, що він був убитий під час виконання обов'язку, і вони приїхали повідомити про це родині. Мати була приголомшена, коли дізналася", - додала вона.

Обидва з батьків у день вбивства розмовляли із сином. За словами батька, поведінка молодика почала змінюватися після знайомства в поліцейській академії з чоловіком на ім'я Серкан Б.

"Наскільки я знаю, він не був членом якої-небудь терористичної організації, релігійної мережи або групи", - сказав батько Ісрафіл Алтинташ поліції

"Але він став приділяти більше часу молитвам, став більш закритим і мовчазним після того, як став поліцейським", - додав він.

За словами батька, син не послухався його поради залишитися в Ізмірі та поїхав з Серканом до Анкари, де вони жили в одному будинку.

Мати молодика, Хамідіє Алтинташ, сказала, що теж дзвонила синові в день нападу, і підтвердила, що він був "закритим і мовчазним хлопчиком".

Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив, що вбивцею російського посла є послідовник колишнього соратника Ердогана і вигнаного ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена, який створив велику мережу своїх прихильників в поліції. Своєю чергою, Ґюлен заперечує звинувачення, а колишні знайомі Алтинташа кажуть, що не пам'ятають, аби в юні роки він відкрито висловлював симпатії до Ґюлена.

Нагадаємо, 19 грудня у столиці Туреччини було вбито російського посла Андрія Карлова. Дипломат був застрелений пострілом з пістолета зі спини під час відкриття фотовиставки в Анкарі. За попередньою версією, пролунало не менше восьми пострілів. 

Нападником був турок Мевлют Мерт Алтинташ. Чоловікові було двадцять два роки, він служив у поліції, але, за деякими даними, був звільнений улітку, після спроби перевороту. У Туреччині вже затримали пятьох родичів та кількох друзів вбивці. Сам Нападник, якого поліція ліквідувала, встиг заявити, що це помста Росїі за Алеппо.

Фотогалерея "Не забувайте Алеппо". Фотограф зробив унікальні світлини з місця вбивства посла РФ (5 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції