WikiLeaks дав характеристику керівникам силових відомств Росії

СайтWikiLeaks опублікував таємну записку посла США в Росії, де він дає характеристику російським силовикам.

Сайт WikiLeaks опублікував секретну записку посла США в Росії Джона Баєрлі, в якій дається характеристика керівників трьох російських силових відомств - Олександра Бортникова, Михайла Фрадкова і Рашида Нургалієва. Вони очолюють, відповідно, ФСБ, СЗР та МВС.

За словами американського посла, російські силові відомства сприймають "перезавантаження" російсько-американських відносин як загрозу. Бортніков, Фрадков і Нургалієв, як йдеться в документі, "тяжіють до умонастрою холодної війни". Разом з тим, як зазначив Баєрлі, ніхто з них не входить в кремлівське "вузьке коло", де приймаються важливі державні рішення.

Баєрлі також підкреслює, що "силовики" - це протеже прем'єр-міністра Володимира Путіна, які вірять у необхідність сильної держави.

Фрадков, як йдеться в документі, відповідає за захист інтересів російських компаній за кордоном. Бортніков, як повідомляє посол, брав участь у кампанії держави проти олігархів. Нургалієв характеризується як гарний партнер США в рамках кампанії по захисту прав на інтелектуальну власність.

Керівники силових відомств, як йдеться в документі, придбали політичний вплив, використовуючи закон проти політичних опонентів, перетворивши суди на знаряддя політичної боротьби.

У цілому ж, як стверджує посол, російські силові структури більше нагадують царську охранку, ніж відповідні західні відомства.

Записка Баєрлі датована 9 листопада 2009 року і адресована директору ФБР Роберту Мюллеру, який повинен був незабаром зустрічатися з керівниками російських силових відомств.

Публікація 250 тисяч секретних документів Держдепартаменту США сайтом WikiLeaks розпочалася 28 листопада 2010 року.

7 грудня засновник сайту Джуліан Ассанж був заарештований у Великобританії за ордером, виданим Швецією, де його підозрюють у згвалтуванні та домаганнях.

Читайте також:

Ассанж прокоментував свій арешт і пригрозив "інформаційною бомбою"

WikiLeaks: Росію назвали "мафіозною державою"

США відкликають дипломатів, "заплямованих" WikiLeaks

WikiLeaks розсекретив найважливіші для нацбезпеки США об'єкти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: