WikiLeaks: Індія катувала затриманих у Кашмірі

Американські дипломати були в курсі подій з 2005 року, але вважали за краще мовчати про тортури.

 Влада Індії широко застосовували тортури при дізнанні затриманих в штаті Джамму і Кашмір. Про це свідчать опубліковані WikiLeaks матеріали. За їх свідченнями, американські дипломати були в курсі цього з 2005 року, але зберігали мовчання.

Як зазначається, Червоний Хрест повідомляв американців про факти катувань.

Співробітники організації в період з 2002 по 2004 рік 177 раз побували в різних місцях утримання полонених, виявили там 1491 в'язня та поспілкувалися практично з усіма з них на умовах анонімності.

У 852 випадках затримані повідомили про "жорстоке поводження" з ними, причому майже 700 людей катували різними методами, включаючи підвішування до стелі, електрошок, травмування розтяжкою, тортури водою.

В більш ніж 300 випадках застосовувалося сексуальне насильство.

Листування дипломатів свідчить, що багато років вони вважали за краще не повідомляти про почуте. Одна із записок містить заяви про поліпшення ситуації за останній час: індійські спецслужби припинили проводити необгрунтовані затримання в населених пунктах по ночах.

Червоний Хрест також вважає за краще не афішувати свої дані, проводячи консультації з світовими урядами за закритими дверима.

Нагадаємо, Кашмір залишається напруженим регіоном з 1949 року, коли був розділений між Індією і Пакистаном. У 1989 році Делі вирішив підсилити свій вплив у регіоні і розквартирував війська в населених пунктах штату Джамму і Кашмір.

З того часу місцеві сепаратисти регулярно проводять демонстрації проти індійської влади.

Читайте також:

Оприлюднено скандальні любовні листи засновника WikiLeaks

WikiLeaks опублікував документи про стан здоров'я Фіделя Кастро

У США заарештовано протестувальників проти війни в Афганістані та на захист WikiLeaks

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: