WikiLeaks: Ізраїль тісно співпрацював с палестинським рухом ФАТХ

Окремі високопоставлені особи в русі ФАТХ закликали Ізраїль провести військову операцію в секторі Газа, коли його зайняв ХАМАС.

 Спецслужби Ізраїлю і руху ФАТХ, який контролює частину території Палестинської автономії, встановили тісні робочі відносини в 2007 році - після того, як ХАМАС узяв під контроль сектор Газа. Про це йдеться в опублікованому сайтом WikiLeaks дипломатичному листуванні посольства США в Тель-Авіві.

У документах наводяться слова начальника служби внутрішньої безпеки Ізраїлю Юваль Діскін, який, зокрема, говорив, що спецслужби Махмуда Аббаса діляться з ізраїльськими колегами практично всіма своїми розвідданими.

За словами Діскіна, окремі високопоставлені особи в русі ФАТХ закликали Ізраїль провести військову операцію в секторі Газа, коли його зайняв ХАМАС.

Як відомо, Ізраїль неодноразово завдавав удари по позиціях бойовиків ХАМАСу, однак повномасштабна наземна операція в секторі Газа відбулася тільки в 2009 році.

З матеріалів WikiLeaks також витікає, що США пропонували Ізраїлю допомогти ФАТХ озброєнням для боротьби з ХАМАСом. Діскін частково підтримав цю ідею, але відзначив погану організацію руху і висловив побоювання, що зброя буде перехоплена бойовиками ХАМАСу.

Нагадаємо, у листопаді цього року на сайті WikiLeaks були опубліковані близько 250 тисяч документів дипломатичної служби США, в яких містяться досить невтішні характеристики на світових лідерів. Оприлюднення документів наразі триває.

Читайте також:

Wikileaks: США забороняли Ющенку зустрічатися з Лукашенком

Ассанж розповів, що у в'язниці сидів з гомосексуалістами

WikiLeaks опублікував антиросійські висловлювання Лукашенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: