WikiLeaks: Китай підтримує об'єднання двох Корей

WikiLeaks опублікувало документи, де йдеться про те, що Китай виступає за об'єднання Північної і Південної Корей.

Китай підтримує об'єднання Північної і Південної Корей в одну державу зі столицею в Сеулі. Про це свідчать матеріали Держдепартаменту США, опубліковані сайтом WikiLeaks.

Зокрема, в одному з документів від лютого 2010 року зафіксована бесіда заступника міністра закордонних справ Південної Кореї Чон Ен У з американським послом Кейтлін Стівенс. За словами Чона, Китай більше не вважає Північну Корею корисним чи надійним союзником.

Чон Ен У в своїх заявах посилався на китайських офіційних осіб, чиї імена були вилучені з документів за публікації. Зокрема, південнокорейський дипломат стверджував, що Китай не зможе перешкодити розвалу КНДР, який настане після смерті нинішнього лідера країни Кім Чен Іра.

Також Чон Ен У заявив, що Пекін не має наміру підтримувати вже розвалену економіку Північної Кореї. За його словами, Китай впевнений, що дві Кореї повинні об'єднатися навколо Сеула.

Крім того, у квітні 2009 року тодішній заступник голови китайського МЗС Хе Я Фей характеризуючи поведінки Пхеньяну в бесіді з американськими дипломатами назвав Північну Корею "зіпсованою дитиною".

Китай воював на боці КНДР у Корейській війні 1950-1953 років і віддоті є традиційним союзником Північної Кореї на міжнародній арені. Крім того, КНР є і головним економічним партнером країни - на Китай припадає 42 відсотка експорту і 57 відсотки імпорту КНДР.

WikiLeaks почав публікацію матеріалів дипломатичного листування США 28 листопада. Всього в розпорядженні сайту виявилися більше 250 тисяч секретних і конфіденційних документів Державного департаменту і американських посольств в десятках країн.

Читайте також:

США попросили ООН посилити санкції проти КНДР

Італія назвала публікації WikiLeaks 11 вересня для світової дипломатії

WikiLeaks опублікував секретну переписку дипломатів США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: