Терміновою екстрадицією Віктора Бута керував Обама

ЗМІ Таїланду з посиланням на WikiLeaks заявили, що президент США Барак Обама особисто подзвонив прем'єрові Таїланду Абхиситу Ветчачиві і просив прискорити процес видачі Бута американській стороні.

Екстрадиція Віктора Бута_3
AFP
Екстрадиція Віктора Бута
Президент США Барак Обама телефонував прем'єр-міністру Таїланду з проханням прискорити екстрадицію в США росіянина Віктора Бута. Про це повідомили ЗМІ Таїланду з посиланням на матеріали сайту WikiLeaks.

ЗМІ Таїланду повідомляють, що "президент США Барак Обама особисто подзвонив прем'єрові Таїланду Абхиситу Ветчачиві і просив прискорити процес видачі Бута американській стороні".

"Інформація WikiLeaks ще раз підтверджує думку російського МЗС про те, що рішення апеляційного суду Таїланду видати Бута в США було продавлено американським урядом", - заявила дружина росіянина Алла Бут.

WikiLeaks наводить уривки листування посла США в Таїланді Еріка Джона з колегами. Американський дипломат також назвав "нищівним ударом по дипмісії" початкову відмову Кримінального суду Таїланду видати Бута в США. Крім того, Ерік Джон звертав увагу "на затягування з видачею бізнесмена", а також у листуванні зауважив, що "вплив президента США досить значний в Таїланді".

Як повідомлялося раніше, скандально відомий сайт WikiLeaks опублікував службове листування американських дипломатів з держдепартаментом. Листи та довідки описують події у ряді країн, а також дії і поведінку низки світових лідерів. При цьому дипломати у вільній манері відгукуються про тих чи інших лідерів, часом використовуючи невтішні для описуваних осіб висловлювання. Листування не є цілком таємним, проте носить гриф "для службового користування".

У той же час офіційний представник держдепартаменту Філіп Кроулі заявив, що співробітники дипмісій США за кордоном, складаючи і відправляючи до Вашингтона довідки про державних діячів інших країн, не робили нічого, що суперечило б загальноприйнятій специфіці роботи дипломата.

За його словами, витік документів американської дипломатичної переписки стався не з вини і не в структурі держдепартаменту, а через недосконалість системи взаємодії урядових структур.

Нагадаємо, росіянинові Віктору Буту, який був екстрадований до США з Таїланду, офіційно пред'явили звинувачення у федеральному суді Нью-Йорка. Він звинувачується в торгівлі зброєю і пособництві терористам. За такий злочин за американськими законами йому загрожує термін від 25 років до довічного ув'язнення.

Бізнесмен залишається під арештом, початок судового процесу призначено на 10 січня.

Суд призначив Буту безкоштовного адвоката "через неможливість встановити фінансове становище підсудного". Раніше обвинувачений у справі росіянина Віктора Бута британець Ендрю Смульян почав співпрацювати зі слідством.

Читайте також:

WikiLeaks: Росію назвали "мафіозною державою"

Wikileaks: Росія незадоволена зближенням України й Ізраїлю

МЗС Росії дорікнув США в порушенні головного правила дипломатії

ПР: Голодомор назвали геноцидом українців, щоб звинуватити Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: