WikiLeaks опублікував документи про стан здоров'я Фіделя Кастро

WikiLeaks оприлюднив листи з інформацією про те, як Фідель Кастро ледь не помер через власну примху.

Опубліковане сайтом WikiLeaks листування американських дипломатів містить відомості про самопочуття лідера кубинської революції Фіделя Кастро, тоді як вся інформація про стан його здоров'я є секретною і не підлягає оприлюдненню.

Зокрема, в опублікованій WikiLeaks секретній депеші голови секції інтересів США на Кубі Джонатана Фарара йдеться, що Фідель Кастро у 2006 році опинився на порозі смерті через свою примху.

Фарара, з посиланням на кубинське джерело, повідомляє Держдепу США, що під час польоту Кастро з Ольгіна до Гавани, де він брав участь у заходах з нагоди п'ятдесят третьої річниці штурму казарм Монкада, кубинський лідер несподівано став погано почуватися. На борту літака не було лікаря, оскільки політ повинен був тривати недовго. Тому було прийнято рішення зробити екстрену посадку.

У клініці Кастро поставили діагноз "кровотеча в кишечнику", що вимагало термінової операції. Однак кубинський лідер відмовився від неї, оскільки вона, на його думку, обмежила б його фізичну і публічну діяльність. Він зажадав, щоб лікарі зробили іншу, більш просту операцію.

Вимогам кубинського лідера підкорилися, але в результаті його стан різко погіршився, тому потрібні були нові операції, і навіть довелося запросити для консультацій відомого іспанського хірурга Хосе Луїса Сабрідо.

Особистого лікаря Фіделя Кастро Еухеніо Сельмана після того, що сталося, було звільнено.

Pais також повідомляє, що, згідно з іншим секретним донесенням, від 14 березня 2007 року, американські дипломати отримали медичну книжку кубинського лідера і зробили висновок, що Кастро не зможе повернутися до громадської діяльності. Медкнигу було отримано від одного з секретних кубинських інформаторів.

"Ми думаємо, що повернення Фіделя Кастро до активної публічної діяльності малоймовірно. Водночас, він як і раніше відіграватиме активну роль за лаштунками партійного та державного життя країни", - говориться в секретному донесенні американських дипломатів на Кубі.

У середу 15 грудня вийшла стаття Фіделя Кастро, в якій він заявив, що засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж зміг "морально поставити на коліна" США. Кубинський лідер також різко розкритикував низку ЗМІ, які, на його думку, використовують документи WikiLeaks для нападок на "революційні" країни.

Читайте також:

Кастро: Ассанж морально поставив США на коліна

Американці назвали Ассанжа людиною року

Секс-файли Wikileaks

WikiLeaks розколовся, соратники Ассанжа "повстали" проти культу особи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: