WikiLeaks опублікував досьє про війну в Іраку

"Іракський досьє" охоплює період з березня 2003 року до кінця 2009 року. У досьє WikiLeaks йде мова про як мінімум 15 тисяч неврахованих раніше смертей.

Проект WikiLeaks опублікував близько 400 тисяч документів Пентагону про війну в Іраку. Так зване "іракське досьє" розміщено у відкритому доступі на сайті проекту.

Першим зміст матеріалів розкрив катарський телеканал "Аль-Джазіра". Як йдеться у мікроблозі WikiLeaks, журналісти порушили ембарго на розголошення відомостей, після чого адміністратори проекту дозволили іншим виданням опублікувати заготовлені статті раніше обумовленого терміну.

Зокрема, у документах містяться справи на всіх постраждалих і загиблих в результаті бойових дій коаліційних сил в Іраку. Як стверджує "Аль-Джазіра", військові відомства США зафіксували смерті 109 тисяч людей, 63 відсотки з яких були мирними жителями. Загальне число тим чи іншим чином постраждалих іракців складає 285 тисяч людей.

"Іракський досьє" охоплює період з березня 2003 року до кінця 2009 року. Як пише The Guardian, в досьє WikiLeaks йде мова про як мінімум 15 тисяч неврахованих раніше смертей.

Крім цього матеріали розповідають про випадки застосування тортур до затриманих з боку іракських поліцейських і військових. Багато цих випадків не були розслідувані, і можливі винуватці уникнули покарання.

Також у матеріалах містяться відомості про випадки, коли співробітники охоронного підприємства Blackwater (згодом компанія була перейменована в XE) неодноразово відкривали вогонь по мирних жителях.

Пентагон вже заявив, що публікація даних може завдати серйозної шкоди як американським військовим, так і іракцям, які співробітничали з силами НАТО, чиї імена можуть перебувати в документах. Журналістам "Аль-Джазіри", як говориться на сайті телекомпанії, вдалося отримати всі досьє близько 10 тижнів тому.

Читайте також:

В Інтернеті опублікують сотні тисяч секретних документів про війну в Іраку

Норвезькі ЗМІ отримали доступ до засекречених документів по Афганістану

WikiLeaks опублікує "іракське досьє"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: