WikiLeaks опублікував секретне листування дипломатів США

Сайт WikiLeaks, який спеціалізується на публікації секретних матеріалів, почав оприлюднювати розгромні документи через ряд світових ЗМІ. Перше, що було опубліковано - 250 тисяч листів дипломатів США.

У неділю, 28 листопада, сайт WikiLeaks, який спеціалізується на поширенні секретних документів, опублікував через провідні світові ЗМІ понад 250 тисяч листів дипломатів США.

Оприлюднене листування включає дані про зовнішньополітичні стратегії США у відношенні багатьох країн, корупцію і характеристику світових лідерів, включаючи російських. Інформація доступна на сайтах таких газет, як El Pais, Le Monde, Der Spiegel, The Guardian і The New York Times.

Нагадаємо, вдень 28 листопада, після заяви засновника ресурсу Джуліана Ассанжа про намір розкрити "дипломатичну історію США", сайт WikiLeaks піддався DDoS-атаці. Тим не менш, на момент появи у ЗМІ нового компромату, сайт був вже доступний.

В свою чергу, Держсекретар США Гілларі Клінтон наказала американським дипломатам в ООН шпигувати за дипломатами інших країн, повідомляє британська газета Guardian. Газета посилається на передані їй організацією WikiLeaks секретні матеріали держдепартаменту США.

Видання почало публікацію досьє WikiLeaks разом з деякими іншими світовими ЗМІ. Секретні досьє крім Guardian були передані американської New-York Times, німецькому Spiegel, французької Figaro і німецької Pais.

Крім того, за даними Guardian, король Саудівської Аравії Абдалла переконував США завдати удару по Ірану, щоб зупинити його ядерну програму. Ці відомості, стверджує газета, також містяться в документах, здобутих WikiLeaks.

Як повідомлялося раніше, засновник організації Джуліан Ассанж під час відеоконференції заявляв, що нові документи, які опублікує WikiLeaks стосуються всіх великих проблем сучасного світу. За його словами, WikiLeaks опублікує в цілому 250 тисяч секретних телеграм американських посольств. Ассанж також зазначив, що ЦРУ йде за ним по п'ятах.

"Матеріали, які ми готуємося оприлюднити, в цілому, стосується всіх великих міжнародних проблем у всіх країнах світу", - сказав Ассандж.

Він додав, що за останні чотири роки його організація опублікувала секретні і конфіденційні документи з більш ніж ста країн. За словами засновника WikiLeaks, ці документи стосуються широкого кола питань - "від вбивств у Східному Тиморі до поведінки деяких найбільших американських приватних банків".

Також Джуліан Ассандж відкинув звинувачення держдепартаменту США про те, що дії WikiLeaks ставлять під загрозу життя багатьох людей.

"Ця організація має чотирирічну історію публікацій. Наскільки нам відомо, і наскільки можна з достовірністю стверджувати, ні одній людині не було нанесено жодної шкоди в результаті нашої діяльності", - сказав засновник проекту.

Нагадаємо, сайт Wikileaks отримав скандальну славу після публікацій документів Пентагону про військові дії в Іраку і Афганістані.

Влада США припускає, що конфіденційну інформацію "злив" військовий аналітик Бредлі Меннінг: його вже заарештовано.

Нагадаємо, Стокгольмський окружний суд 18 листопада видав ордер на арешт засновника сайту WikiLeaks Джуліана Ассанжа, якого звинувачують у зґвалтуванні, сексуальних домаганнях і протиправному примусі.

Читайте також:

WikiLeaks опублікує секретні документи, які посварять США та Росію

Пентагон зізнався, скільки США заробили на продажу зброї

WikiLeaks опублікує тисячі секретних документів щодо різних країн

Сайт WikiLeaks дістав компрометуючі матеріали про Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: