WikiLeaks опублікував звіт Росії про загрозу з боку Ірану і КНДР

В інтернеті з'явилися документи, у яких сказано про визнання Росією загрози з боку Ірану та КНДР.

Можливу загрозу ядерної агресії з боку Ірану і КНДР визнали російські спецслужби. Проте вони не впевнені у її можливості найближчим часом. Про це говориться в засекречених матеріалах Держдепартаменту США, опублікованих проектом WikiLeaks.

Звіт про погрози з боку цих країн був зроблений в рамках спільної угоди Росії і США про оцінку балістичних викликів XXI століття. Документ Держдепартаменту датований лютим 2010 року і розповідає про спільне обговорення ядерних програм Ірану і Північної Кореї. Саме обговорення відбулося в грудні 2009 року.

У матеріалах йдеться, що Росія після комплексного дослідження визнає теоретичну здатність і Тегерана, і Пхеньяна розробити ядерну зброю. Тим не менш, це не дозволяє, вважає російська сторона, зробити висновки про небезпеку ядерних ударів з боку цих країн, так як вони не мають засобів доставки і не зможуть їх отримати найближчим часом.

Зокрема, дані російських спецслужб говорять про те, що Іран почав тести ракети з дальністю дії до двох тисяч кілометрів, однак для їх запуску у виробництво знадобиться не менше 5-6 років. Існуючі технології дозволяють Ірану здійснювати доставку менш ніж на 1700 кілометрів. Створення Іраном міжконтинентальної балістичної ракети в доступному для огляду майбутньому не уявляють можливим.

Досягнення Північної Кореї у створенні ядерної зброї оцінюють трохи нижче. У звіті говориться, що КНДР володіє великим арсеналом застарілих ракет з дальністю доставки до 1300 кілометрів, а всі чутки про те, що Пхеньян має можливість доставляти ядерну зброю на відстань до 4 тисяч кілометрів, істотно перебільшені. Також ставиться під сумнів сам факт достатнього прогресу північнокорейських учених у справі створення компактної боєголовки для розміщення її на наявних ракетах.

За підсумками звіту США і Росія зійшлися в оцінці існуючих засобів доставки в Іран і КНДР, однак розбіжності виникли в питанні принципової можливості створення міжконтинентальних ракет. У матеріалу Держдепартаменту наголошується, що США виходять тільки з ймовірності їх розробки, тоді як Росія враховує існуючі в конкретний момент технічні та наукові перешкоди. З багатьох питань сторони домовилися продовжити вивчення і обговорити отримані результати на наступній зустрічі, яка повинна була відбутися в березні-квітні 2010 року. Звітів про ці консультації немає. У той же час Росія і США зійшлися в думці, що технічні можливості КНДР достовірно оцінити вкрай важко.

Звіт про консультації з оцінки загроз з боку Північної Кореї та Ірану потрапив на WikiLeaks разом з більш ніж 250 тисячами документів і листів американських посольств по всьому світу і Держдепартаменту США. Публікація матеріалів, частина з яких є секретними, почалася 28 листопада і триватиме кілька місяців.

Читайте також:

Wikileaks: Росія незадоволена зближенням України й Ізраїлю

WikiLeaks: Китай підтримує об'єднання двох Корей

Wikileaks: Росія шантажувала інші країни, щоб не визнавали Голодомор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: