WikiLeaks опублікує секретні документи, які посварять США та Росію

WikiLeaks до кінця тижня планує опублікувати секретні документи про лідерів США та Росії, а також записи бесід американських дипломатів з російськими політиками, викриття яких, власне може посварити країни.

У секретних документах США, публікації яких на веб-сайті WikiLeaks так побоюється Держдепартамент, містяться оцінки політичної ситуації в РФ і "неприємні характеристики" деяких російських лідерів.

Документи включають записи бесід американських дипломатів з російськими політиками, звіти про найбільш значимі події в Росії, аналіз того, що відбувається в країні, її внутрішньої і зовнішньої політики.

Мова йде про підготовку на WikiLeaks публікації тисяч документів, що представляють собою листування Держдепартаменту з американськими посольствами за кордоном, у тому числі в Росії. Напередодні представник Держдепартаменту США Філіп Кроулі заявив, що нова публікація може зіпсувати відносини Вашингтона з багатьма союзниками і партнерами.

Серед 3 млн документів, які опублікує сайт, може бути листування дипломатів. Пентагон вже попередив комітети у справах збройних сил обох палат Конгресу, що серед документів, які опублікує WikiLeaks, буде кілька сот тисяч секретних телеграм Держдепартаменту.

Але повідомлення, які одержуються та відправляються дипломатами, зазначив Кроулі, "є частиною системи співробітництва та кооперації з іншими країнами". Важливою частиною цього співробітництва є впевненість у конфіденційності переданих відомостей.

"Якщо ця впевненість буде підірвана і в результаті все це опиниться на перших сторінках газет, на передовицях і на телебаченні, це буде мати наслідки", - сказав він.

Однак, зазначив Кроулі, "Нам важко оцінити можливі наслідки, тому що ми не знаємо, що буде опубліковано". Влада США також не знають, коли саме будуть опубліковані документи. За деякими даними, це відбудеться в кінці цього тижня.

У світлі майбутньої акції WikiLeaks Сполучені Штати проводять консультації з Іраком, Афганістаном і Пакистаном, спрямовані на мінімізацію будь-якої шкоди, включаючи тактичну, яку може нанести їх спільним інтересам розголошення закритої інформації.

Зазначимо, це буде вже третя публікація американських секретних документів на WikiLeaks: у жовтні 2010 року було опубліковано "Іракське досьє": близько 400 тисяч американських військових доповідей, серед них доповіді військовослужбовців з місця бойових дій. У документах розповідається про загибель мирних жителів, тортури і знущання над ув'язненими.

У липні на тому ж сайті було викладено 76 тисяч секретних документів, що містять інформацію про воєнні дії в Афганістані.

На початку листопада сайт WikiLeaks погодився надати датським збройним силам майже 400 тисяч конфіденційних документів. Вони будуть використані в ході розслідування, яке ведеться в країні у зв'язку з негуманним поводженням з військовополоненими в Іраку. Також засновник сайту пообіцяв до кінця року опублікувати ще тисячі документів про різні країни, в тому числі і про Росію.

Хвиля компромату чекає також Китай. Нещодавно стало відомо, що дисиденти з КНР мають намір запустити ресурс з викривальної інформацією про порушення прав людини з боку китайської влади.

Наразі засновник WikiLeaks знаходиться в міжнародному розшуку. Ордер на його арешт видав кримінальний суд Стокгольма, погодившись з поданням прокуратури Швеції, яка підозрює 39-річного громадянина Австралії Джуліана Ассанджа у згвалтуванні та домаганнях.

Читайте також:

Пентагон зізнався, скільки США заробили на продажу зброї

WikiLeaks опублікує тисячі секретних документів щодо різних країн

Сайт WikiLeaks дістав компрометуючі матеріали про Росію

Норвезькі ЗМІ отримали доступ до засекречених документів по Афганістану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: