Wikileaks пообіцяв опублікувати тисячі нових секретних документів про Афганістан

Інтернет-ресурсу Wikileaks повідомив, що в його розпорядженні є ще тисячі документів по Афганістану, які розповідають про загибель мирних афганців внаслідок дій військ коаліції.

Творець інтернет-ресурсу Wikileaks Джуліан Ассанж заявив, що в його розпорядженні є ще близько 15 тисяч документів, що стосуються міжнародної військової операції в Афганістані, і він має намір незабаром опублікувати їх. 25 липня Wikileaks опублікував близько 91 тисячі документів з цієї теми, багато з яких є секретними.

Опубліковані документи містять, поряд з раніше відомими, нові дані про дії коаліції у Афганістані, зокрема, про загибель в результаті цих дій мирних афганців. Ассанж підкреслив, що багато інцидентів, яких стосуються оприлюднені документи, вимагають розслідування та судового розгляду, а також відзначив, що у нього немає підстав сумніватися в достовірності документів.

Представники американського Білого дому, влади Великобританії, Пакистану та Афганістану, а також командування міжнародного військового контингенту в Афганістані, вже виступили із засудженням публікації, яка, на їхню думку, не відображає реальної нинішньої обстановки в країні. Більшість подій, відображених у документах, мали місце з січня 2004 по грудень 2009 року, ще до приходу до влади в США Барака Обами, який оголосив про зміну стратегії щодо Афганістану.

Особливе обурення публікація викликала в Пакистані, оскільки з матеріалів витоку випливає, що США і Великобританія підозрюють спецслужби цієї країни в спільництві з "Талібаном".

У липні 2010 року в США були пред'явлені офіційні звинувачення в публікації секретної інформації аналітику військової розвідки Бредлі Меннінгу, який також скористався для "зливу" сайтом Wikileaks.

Раніше повідомлялося, що ще в 2008 році американська влада планували закрити Wikileaks, де раз у раз публікується секретна інформація. У 2010 році про готовність створити інформаційний притулок, у першу чергу для Wikileaks та інших подібних ресурсів, оголосила Ісландія.

Читайте також:

Секретні матеріали: НАТО програє війну в Афганістані

США хочуть уточнити ціль війни в Афганістані

Через обстріл Кабульського аеропорту літак з генсеком ООН не зміг приземлитися

ВідеоWikileaks пообіцяв опублікувати тисячі нових документів про Афганістан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: