WikiLeaks повідомив, що "Аль-Каїда" майже готова до створення "брудної бомби"

Терористи близькі до виробництва працездатних і ефективних зразків радіоактивної, хімічної і біологічної зброї, здатної знищити тисячі людей.

 Терористична організація "Аль-Каїда" незабаром зможе виготовити радіоактивну зброю - так звані "брудні бомби". Вона вже накопичила радіоактивні матеріали і залучила до своїх лав вчених-ізгоїв, свідчать секретні дипломатичні документи, які опублікував сайт WikiLeaks.

У тисячах документів для службового користування, отриманих WikiLeaks та переданих британським ЗМІ, повідомляється про боротьбу проти поширення у світі ядерних, біологічних і хімічних матеріалів військового призначення.

Як витікає з документів, терористи володіють технічними знаннями, достатніми для виробництва вибухового пристрою, більш складного, ніж просто "брудна бомба". Вони вже зробили спробу отримати матеріали, що розщеплюються. Про це повідомив американським спецслужбам у червні 2008 року радник з національної безпеки Індії.

На зустрічах представників спецслужб також було сказано, що терористи близькі до виробництва "працездатних і ефективних" зразків хімічної і біологічної зброї, здатної знищити тисячі людей.

Крім того, документи "Аль-Каїди", знайдені в Афганістані в 2007 році, свідчать про більш значні успіхи в області біотероризму, ніж раніше вважалося.

На зустрічі представників країн НАТО в січні 2009 року керівники спецслужб поінформували їх, що "Аль-Каїда" збирається виготовляти саморобні вибухові пристрої, начинені радіоактивними матеріалами. Терористи мають намір закладати їх в Афганістані біля доріг. Потужний вибух "брудної бомби" призведе до радіоактивного зараження околиць на багато років.

У документах також йдеться про те, що терористичні й інші організовані злочинні групи перевозили великі обсяги матеріалів по території європейських, африканських і близькосхідних країн. Митники на пропускних пунктах, у тому числі другорядних, за допомогою детекторів радіоактивних матеріалів неодноразово знаходили і вилучали партії урану і плутонію.

З'ясувалося також, що ядерні матеріали, придатні для виготовлення зброї, перевозилися вантажними поїздами через російсько-казахстанський кордон. Високозбагачений уран перевозили через Уганду на автобусі, а якийсь дрібний шахрай у Лісабоні пропонував на продаж радіоактивні пластини, вкрадені з Чорнобиля.

У вересні 2009 року два працівники уранової шахти Россингом, що в Намібії, винесли з роботи в пластикових пакетах майже півтонни уранового концентрату в порошку.

Критичні проблеми з виробничою і кримінальної безпекою існували навіть в плутонієвої лабораторії МАГАТЕ при ООН. Заступник генерального директора МАГАТЕ Томіхіро Танігучі в приватному порядку попередив представників США, що світу загрожує "ядерне 11 вересня", якщо запаси урану і плутонію не забезпечать належної охороною від терористів.

Натомість дипломати, які відвідали штаб-квартиру МАГАТЕ у квітні 2008 року, заявили, що немає можливості забезпечити надійну охорону всього периметра лабораторії МАГАТЕ. Зробили вони цей висновок під сміховинним приводом: справа в тому, що зловмисники можуть проникнути в будівлю лабораторії через вікна.

Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що "Аль-Каїда" планувала вчинити теракт у США, отруївши іжу в американських кафе та ресторанах смертельно небезпечними речовинами рицином і ціанідом.

Читайте також:

WikiLeaks: революцію в Єгипті влаштували США

КНДР запідозрили у створенні секретних ядерних об'єктів

Бен Ладен пригрозив Франції стратою заручників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: