WikiLeaks: революцію в Єгипті влаштували США

Згідно з розсекреченими даними Wikileaks, опозиція давно планувала влаштувати революцію в Єгипті, заручившись підримкою США.

Опозиційні партії Єгипту, за вказівкою США, заздалегідь готувалися до зміщення режиму президента Хосні Мубарака, йдеться у депеші, опублікованій на веб-сайті Wikileaks.

У депеші повідомляється, що активіст опозиційного руху "Шосте квітня", ім'я якого не називається, в 2008 році брав участь у з'їзді "Альянсу молодіжних рухів" в США, де зустрічався з учасниками інших рухів, а також з представниками адміністрації США і розповів їм про плани демократичних змін в Єгипті.

Учасник руху "Шосте квітня" стверджував, що "уряд Єгипту ніколи не зробить значних реформ, тому єгиптянам потрібно замінити діючий режим парламентською демократією".

Він повідомив, що нібито деякі опозиційні партії та рухи взяли неписаний план переходу до демократії до 2011 року за підтримки армії і поліції, йдеться у депеші. Відзначається, що в американських дипломатів немає інформації про угоду опозиції з приводу цього плану, названого в депеші "нереалістичним".

У Вашингтоні активіст "Шостого квітня" зустрічався серед інших з конгресменом Едвардом Ройсом, співробітниками апарату палати представників і сенату апарату.

У депеші йдеться, що учасник "Шостого квітня" намагався переконати представників уряду в тому, що уряд США повинен чинити тиск на Єгипет для проведення важливих реформ, пригрозивши відкрити інформацію про передбачувані офшорні банківські рахунки членів уряду Єгипту.

Він сподівався, що США і міжнародне співтовариство заморозять ці рахунки, як рахунки президента Зімбабве Роберта Мугабе.

Крім того, активіст звинуватив США в підтримці режиму Мубарака і його "злочинів". У депеші наголошується, що "інші опозиційні партії та неурядові організації намагаються домогтися реальних, стабільних змін, виходячи з політичного контексту, хоча і песимістично оцінюють свої шанси на успіх.

У цілому, західна преса припускає, що революцію вже не зупинити і Мубараку доведеться відмовитися від влади. "Правляча партія розвалилася. Поліція більше не підкоряється президентові. Армія не хоче бруднити руки кров'ю, глава сил з придушення заворушень вже відмовився стріляти в натовп ... Біржа звалилася, економіка в небезпеці. Гра закінчена", - пише італійська Corriere della Sera.

У зв'язку з цим іноземні спостерігачі намагаються передбачити подальший розвиток подій і те, хто прийде до влади після Мубарака і як це змінить розклад сил у цьому регіоні. Єгипетський журналіст і політолог Хішам Кассем прогнозує, що через тиждень Мубарак поступиться владою нинішньому віце-президентові Сулейману, який почне з реформ політичної, судової систем і економіки.

У той же час він підкреслює, що навряд чи при владі затримається екс-глава МАГАТЕ Мухаммед аль-Барадеї, якому напередодні опозиція дала право на ведення переговорів про створення уряду національної єдності. На думку єгипетського політолога, у нього немає досвіду для керівництва країною, і якщо він і прийде до влади, то протримається не більше півроку.

Побоювання у спостерігачів викликає тепер те, що до влади на хвилі ненависті до Мубарака можуть прийти ісламісти "Брати-мусульмани". Залишається зрозуміти, яке рішення прийме лідер "Братів-мусульман" Мухаммед Бадіа: негайно позбутися від Мубарака або дочекатися передачі влади Сулейману, а потім почати забирати владу, остаточно усунувши занадто прозахідного сина Мубарака Гамаля, вважає Le Figaro.

Як повідомлялося, 30 січня екс-глава МАГАТЕ, а нині лідер єгипетської опозиції Мохаммед ель-Барадеї під час демонстрації на центральній площі Каїра заявив учасникам протесту, що назад дороги немає, і їхня спільна головна вимога - "повалення існуючого режиму і початок нової ери, нового Єгипту ".

Президент Єгипту Хосні Мубарак у свою чергу доручив новому уряду країни відновити спокій і стабільність, а також боротися з безробіттям і створити нові робочі місця. Єгипетський лідер також розпорядився більш активно боротися в країні з корупцією.

28 січня на тлі безперервних народних заворушень Мубарак відправив уряд у відставку. Він доручив сформувати новий кабінет міністрів колишньому міністру цивільної авіації Ахмаду Шафіку.

Щонайменше 150 людей загинули, близько 4 тисяч людей отримали поранення під час заворушень, які вже п'ять днів тривають в найбільших містах Єгипту. У Єгипті знаходяться 6 тисяч українців.

Читайте також:

ВідеоПротести в Єгипті переросли в криваву бійню

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: