WikiLeaks розколовся, соратники Ассанжа "повстали" проти культу особи

Колишні співробітники Ассанжа, невдоволені його політикою, вирішили створити свій сайт, щоб показати, як правильно треба подавати секретну інформацію.

У скандальному WikiLeaks стався розкол. Колишні співробітники сайту, незадоволені політикою його засновника Джуліана Ассанжа, вирішили створити свій сайт. Він буде називатися OpenLeaks і його основною відмінністю від WikiLeaks буде відсутність "культу особи", який склався навколо Джуліана Ассанжа. Про це заявив німець Домшайт-Берг – колишній колега Ассанджа.

Засновник OpenLeaks пішов з команди Ассанжа у вересні 2010 року через розбіжності з приводу політики керівника WikiLeaks. Зокрема, Домшайт-Берг вважає, що Ассанж зрадив початкову ідею WikiLeaks, коли став займатися публікацією глобальних досьє, які зачіпають інтереси багатьох країн, а також коли дав деяким газетам винятковий доступ до відомостей замість того, щоб викласти в Інтернет всі документи відразу. Також він критикував засновника WikiLeaks за те, що його ім'я тепер міцно асоціюється з назвою проекту.

OpenLeaks буде працювати за іншим принципом, стверджує колишній соратник Ассанжа. Сайт буде приймати інформацію завдяки спеціальній системі анонімних ящиків, більш безпечній, ніж електронна пошта. У проекту не буде єдиного центру, що зробить його більш захищеним. OpenLeaks не буде самостійно публікувати документи, а займеться їхньою розсилкою зацікавленим ЗМІ та організаціям, що позбавить його співробітників від необхідності підтримувати базу даних.

Домшайт-Берг почав писати книгу про WikiLeaks, в якій він має намір розповісти про історію створення проекту. Раніше, крім нього, команду Ассанжа також через розбіжності покинув студент з Ісландії Герберт Сноррасон. Він допомагає Домшайт-Бергу у створенні OpenLeaks.

В даний час на сайтах openleaks.org і openleaks.net висить картинка-заглушка з оголошенням про швидке відкриття OpenLeaks. Коли саме проект буде запущений, не повідомляється.

Джуліан Ассанж в даний час знаходиться під арештом у Великобританії. Його затримали за пред'явленим у Швеції звинуваченням у сексуальних домаганнях. Більшість рахунків, за якими проект брав пожертвування на підтримку роботи сайту, заблоковані.

Читайте також:

Радник прем'єра Канади запропонував убити засновника WikiLeaks

Герман розповіла, чому Януковичу не варто боятися WikiLeaks

Wikileaks: Росія шантажувала інші країни, щоб не визнавали Голодомор

США відкликають дипломатів, "заплямованих" WikiLeaks

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: