WikiLeaks розкрив намір Швеції розколоти тандем Путіна і Мєдвєдєва

Представник Швеції заявив, що корисним було б "вбити клин" між Путіним і Мєдвєдєвим і підтримати президента РФ.

Швеція наполягала на необхідності "розколу" між президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим і прем'єр-міністром Володимиром Путіним, свідчать матеріали Держдепартаменту США, опубліковані проектом WikiLeaks.

Матеріал Держдепартаменту, відданий розголосу 16 лютого, стосується зустрічі групи e-PINE (Enhanced Partnership in Northern Europe, "зміцнення партнерства в Північній Європі"), до якої входять представники США, Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Литви, Ісландії, Норвегії та Швеції. Зустріч відбулася 30 квітня 2008 року, тобто через кілька місяців після обрання Мєдвєдєва президентом Росії.

У звіті про зустріч йдеться, що Росія - це непростий партнер для країн, що входять в e-PINE, і найближчим часом ситуація не покращиться. Представник Швеції згадав, що корисним було б "вбити клин" між Путіним і Мєдвєдєвим і підтримати президента РФ. Варто відзначити, що Норвегія виступила проти такого плану. Чи були зроблені Швецією будь-які дії відповідно до озвучених намірів, не повідомляється.

Дмитро Мєдвєдєв раніше заявляв, що у нього зберігаються товариські відносини з Путіним, однак це не заважає йому періодично робити зауваження про діяльність уряду. Варто відзначити, що раніше спробу "вбити клин" між Путіним і Мєдвєдєвим приписували владі Москви. Юрій Лужков, який очолював у той час столичну адміністрацію, ці відомості в категоричній формі спростував.

Група e-PINE створена при Держдепартаменті США. Її мета - розвиток партнерства США з країнами півночі Європи.

Читайте також:

У Лондоні Путіну та Мєдвєдєву передали подарунки: одному - конституцію і лупу, іншому - послання

Німецькі експерти пояснили високий рейтинг Мєдвєдєва і "убивчі" показники Януковича

Путін дозволив "Газпрому" мати власну озброєну "армію"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: