WikiLeaks розсекретив найважливіші для нацбезпеки США об'єкти

Об'єкти, які США вважають стратегічними, є по всьому світу. Серед інших - контрольований російським "Газпромом" газогін і інсуліновий завод у Данії.

Скандально відомий ресурс WikiLeaks опублікував список об'єктів, які Сполучені Штати вважають критично важливими для своєї безпеки.

Згідно з чергової порцією розсекречених дипломатичних документів, в лютому 2009 року Державний департамент США запросив у всіх американських дипмісій відомості про ті об'єкти, втрата яких серйозно позначиться на охороні здоров'я, а також на економічній і національній безпеці Америки.

У списку Держдепартаменту згадані майже всі країни світу. Туди включені газо- і нафтопроводи, системи комунікації та зв'язку, родовища, а також великі транспортні вузли.

Так, контрольований російським "Газпромом" газогін, яким з Ямало-Ненецького автономного округу йдуть поставки газу до Західної Європи, названий "найважливішим газовим об'єктом у світі".

Але серед інших важливих об'єктів там перераховані і такі, як шахта з видобутку кобальту в Конго, завод з виробництва зміїної протиотрути в Австралії та інсуліновий завод у Данії.

Деяким фармацевтичним заводам, а також заводам, що виробляють препарати на основі крові, надається важливе значення через їхні місця в міжнародній мережі постачань.

У багатьох випадках телеграми містять лише назва міст, де розташовані об'єкти, але не їхні конкретні адреси. Деяким об'єктам додана виняткова ступінь важливості.

Нагадаємо, публікувати листування американських дипломатів, зокрема і конфіденційне, сайт WikiLeaks почав 28 листопада. З того часу було оприлюднено близько тисячі документів з майже 250 тисяч, що потрапили в розпорядження власника сайту Джуліана Ассанжа.

Тим часом сам сайт зіткнувся з технічними труднощами. Американський DNS-реєстратор відмовив проекту у своїх послугах, сайт змінив місце "прописки" і з'явився в доменних зонах Швейцарії (wikileaks.ch), Німеччини (wikileaks.de), Нідерландів (wikileaks.nl) і Фінляндії (wikileaks.fi).

Держсекретар США Гілларі Клінтон вибачилася перед всіма, хто визнав зміст документів, опублікованих WikiLeaks, образливим.

Ассанж закликав своїх прихильників створювати "дзеркала" основного ресурсу, і, за його даними, таких набралося вже понад 200.

Читайте також:

Засновник WikiLeaks пригрозив опублікувати "інформаційну бомбу"

США взялися відновлювати світову довіру після компромату Wikileaks

Завдяки WikiLeaks Мєдвєдєв зрозумів увесь цинізм США

Радник прем'єра Канади запропонував убити засновника WikiLeaks

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: