WikiLeaks розсекретив серію документів про "боротьбу" США з Росією

Згідно з повідомленнями Wikileaks, США незадоволені тим, що Росія монополізує ринок енергопостачання в Європі.

Сайт WikiLeaks опублікував нову порцію депеш американських дипломатів, які, зокрема, стосуються стурбованості США з приводу монополії Росії на енергоносії в Європі.

Всього на сайті мало з'явитися близько 100 тисяч нових документів Держдепартаменту США, ряд яких був засекречений американською владою.

Організація почала викладати дані в четвер, 25 серпня, увечері.

"До кінця дня ми готуємося оприлюднити близько 100 тисяч телеграм з посольств США по всьому світу", - йдеться на сторінці WikiLeaks в соціальній мережі Twitter.

У документах містяться також подробиці роботи американських дипломатів в Угорщині, Аргентині, Єгипті, Китаї та інших країнах.

Що стосується відносин США і Росії, то, судячи з депеш американських дипломатів, "чинна адміністрація президента "аж ніяк не наївна" відносно російського керівництва, хоча надія може тривати вічно".

Таку заяву зробив віце-президент США Джо Байден під час візиту до Чехії в 2009 році, повідомляє BBC з посиланням на опубліковані документи.

За даними Wikileaks, представники чеського керівництва поділилися з Байденом своїм занепокоєнням з приводу намірів Росії мати власні зони впливу в світі. Москва домагається цього за рахунок монополізації енергетичної сфери, вважають у Вашингтоні.

Байден зауважив, що поведінка Москви радикально змінилася б, якби Європа змогла знайти альтернативу російським енергоносіям. Він закликав не допустити того, щоб Росія зайняла монопольне становище на ринку енергопостачання в Європі.

Нагадаємо, інтернет-портал WikiLeaks був створений в 2006 році з метою боротьби за прозорість держав, публікацій правдивої інформації про дії і наміри держав.

За цей час на сайті було розміщено кілька сотень тисяч документів про війну в Іраку, Афганістані, опубліковано секретне листування американських дипломатів з Держдепом США.

Читайте також:

Wikileaks: Путін вимагав у ЄС триматися від України якнайдалі

Wikileaks: УПЦ МП пожалкувала, що підтримала Януковича на виборах президента

WikiLeaks пояснив, чому Україну не взяли в НАТО

Wikileaks: США радили Тимошенко розкрити всі подробиці газових угод

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: