WikiLeaks розсекретив ядерну катастрофу в Японії: ситуація майже критична

Небезпека, в якій опинилися японські АЕС, ретельно приховували. Врятувати "Фукусіму" намагаються 180 осіб. Пошкоджено паливні стрижні,а на північ від Токіо радіація піднялася вже на 300%.

Про серйозні проблеми на японських АЕС було відомо ще кілька років тому - цю країну, зокрема, попереджали, що станції можуть не витримати потужного землетрусу.

Секретні дані, які опубліковав WikiLeaks, також показують, що японський уряд приховував інформацію про нештатні ситуації на своїх атомних об'єктах.

Ще в грудні 2008 року представник Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) попереджав, що заходи безпеки на японських АЕС не відповідають сучасним стандартам. За його даними, за останні 35 років система управління безпекою переглядалася лише тричі, пише The Daily Telegraph.

Японська влада у відповідь пообіцяла підвищити рівень безпеки на станціях, у тому числі на комплексі в Фукусімі побудували надзвичайний центр протидії на випадок стихії.

Проте, як виявилося, він розрахований на землетруси максимальною силою в 7 магнітуд, тоді як підземний поштовх 11 березня, який пошкодив станцію, був з магнітудою 9.

В одній з розсекречених депеш, датованій 2006 роком, також повідомляється, що японський уряд виступав проти судового рішення про закриття однієї АЕС на заході країни у зв'язку з побоюваннями, що вона не витримає потужного землетрусу.

Суд постановив, що аварія на станції буде становити велику небезпеку для населення через можливий викид радіації.

В інших телеграмах, направлених до Вашингтона, говорилося, що цілий ряд нових японських підприємств з переробки ядерного палива функціонують на межі ризику.

Політика, спрямована на дезінформацію, не є винятком у середовищі японських компаній, повідомляє видання.

Читайте також: 

Японська опозиція: влада приховує від людей правду про аварійну АЕС

Апокаліпсис в Японії: влада повідомляє про 11 тисяч загиблих та зниклих безвісти

Єврокомісар з енергетики назвав "апокаліпсисом" вибухи на "Фукусіма-1

Рівень радіації на реакторі АЕС "Фукусіма" небезпечний для здоров'я населення

ВідеоНа "Фукусіма-1" рівень радіації в 400 разів перевищує річну норму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: