Wikileaks: США стурбовані монополізацією енергоринку з боку Росії

Згідно з повідомленнями Wikileaks, США незадоволені тим, що Росія монополізує ринок енергопостачання в Європі.

Згідно із листуванням співробітників держдепартаменту США, опублікованого сайтом Wikileaks, американські дипломати незадоволені тим, що Росія займає монопольне становище на ринку енергопостачання в Європі, повідомляє "Бі-бі-сі".

Один з документів повідомляє про візит віце-президента США Джо Байдена до Чехії в 2009 році, під час якого чеське керівництво поділилося з Байденом своїм занепокоєнням з приводу намірів Росії мати власні зони впливу в світі.

Байден в свою чергу зауважив, що поведінка Москви радикально змінилося б, якби Європа змогла знайти альтернативу російським енергоносіям.

"Нас не турбує, купуєте ви ядерну енергію у Франції або в США, але якщо ви купуєте в Росії, то тут у мене б виникли питання", - сказав тоді Байден.

За його словами, він здивований тим, що країни Європи в недостатній мірі реагують на загрозу того, що "одна країна може легко перекрити їм кран".

В іншому документі, датованому жовтнем 2009 року, говориться, що США надавали Україні допомогу в її прагненні менше залежати від Росії. Згідно з листуванням чиновників, США витратили $ 380 млн на те, щоб допомогти Україні наростити виробничі потужності її ядерних реакторів і значно підвищити їхню безпеку.

Читайте також:

Wikileaks: Путін вимагав у ЄС триматися від України якнайдалі

Wikileaks: УПЦ МП пожалкувала, що підтримала Януковича на виборах президента

WikiLeaks пояснив, чому Україну не взяли в НАТО

Wikileaks: США радили Тимошенко розкрити всі подробиці газових угод

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: