WikiLeaks: Таджикистан хотів мати військову базу США на своїй території

Під час недовгого конфлікту США з Киргизією влада Таджикистану хотіла розмістити базу ВПС США на своїй території.

Американські дипломати інформували Вашингтон про прагнення влади Таджикистану розмістити базу ВПС США на своїй території.

Про це свідчать документи, оприлюднені на сайті WikiLeaks.

"Таджицька сторона зазначала, що була б рада, якби США облаштували базу ВПС у Таджикистані, яка, на її думку, послужила б бастіоном проти нестабільності в Афганістані", — йдеться в конфіденційній депеші американського посольства в Душанбе.

Незважаючи на посилення позицій Росії в Таджикистані, Душанбе прагне дотримуватися політики "відкритих дверей" у відносинах з США, Росією, Китаєм, Іраном і ЄС, говориться в документі

У депеші наголошується, що президент Емомалі Рахмон відзначав "задоволення" розвитком американо-таджицьких відносин, зокрема, співробітництвом у галузі безпеки.

Відзначимо, що у квітні 2009р. Таджикистан дозволив транзит американських так званих "нелетальних" вантажів до Афганістану через свою територію на тлі невизначеності навколо авіабази "Манас" в Киргизії. Тоді киргизький уряд несподівано розірвав договір з США про розміщення авіабази "Манас", яка з 2001р. використовувалася країнами міжнародної коаліції для підтримки операцій в Афганістані.

Спостерігачі вважали, що американці будуть шукати в Середній Азії альтернативу киргизькій військовій базі, проте цього не було потрібно. США і Киргизія переформатували угоду про оренду бази "Манас", створивши так званий Центр транзитних перевезень в міжнародному аеропорту Манас.

Читайте також:

Росія розмістила біля Грузії ракети "Смерч" у повній боєготовності

Військова база США втратила майже на годину контроль над ракетами

Міноборони РФ піддало сумніву дані WikiLeaks про подвійну гру НАТО з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: