WikiLeaks: ВР приховала інформацію про аварію в Азербайджані, схожу з "Нафтовим Чорнобилем"

Сайт WikiLeaks опублікував данні про аварію в Азербайджані, що за масштабами схожа на вилив нафти у Мексиканській затоці.

Листування американських дипломатів, оприлюднене сайтом WikiLeaks, свідчить про те, що на нафтовидобувній платформі британської компанії BP в Азербайджані сталася аварія, подібна на квітневий інцидент в Мексиканській затоці.

За даними The Guardian, йдеться про аварію на платформі Central Azeri у вересні 2008 року. Там стався раптовий викид газу, але, на відміну від квітневого інциденту, на Deepwater Horizon, з азербайджанської платформи вдалося евакуювати всіх працівників – 212 осіб.

Газета відзначає, що на ту мить аварія на Central Azeri стала найбільшою в історії BP. У результаті викиду довелося закрити дві свердловини і скоротити обсяги щоденного видобутку нафти на 500 тисяч барелів. Тим не менше, компанії вдалося зробити так, щоб про аварію не розголосили.

У документах, які отримав сайт WikiLeaks, повідомляється, що BP відмовлялася надавати інформацію про те, що трапилося, своїм партнерам, а належне розслідування причин аварії так і не було проведене.

Нагадаємо, що навесні цього року в Мексиканській затоці сталася аварія на нафтовій платформі компанії BP. У результаті вибуху загинуло 11 робітників, а мільйони барелів нафти потрапили у воду. Напередодні стало відомо, що Мін'юст США подав позов до дев'яти компаній, у тому числі до BP Exploration and Production, з метою стягнути компенсацію за шкоду від витоку нафти в Мексиканській затоці.

Читайте також:

Чорнобиль увійшов у топ-10 найбільш моторошних місць для туристів

У Мексиканській затоці зібрано понад 80% нафти

Екологи: російська влада приховує загрозу "другого Чорнобилю"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: