WikiLeaks втрачає майже 500 тисяч євро на тиждень

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж пожалівся, що через тиск його ресурс втрачає приблизно 482 тис. євро на тиждень і потрібно "якось повернути ці гроші".

Засновник скандально відомого ресурсу WikiLeaks Джуліан Ассанж заявив, що через тиск з боку міжнародного співтовариства сайт зазнає серйозних фінансових збитків.

"Ми втрачаємо більше 600 тис. швейцарських франків (приблизно 482 тис. євро) на тиждень з моменту початку публікації американської дипломатичної переписки. Щоб продовжити нашу роботу, нам потрібно якимось чином повернути ці гроші", - сказав Ассанж в інтерв'ю швейцарській газеті Tribune de Geneve.

Водночас він наголосив, що істотних перебоїв в роботі WikiLeaks немає і "тиск лише зміцнює рішучість продовжувати нашу діяльність".

Ассанж також розповів, що разом із соратниками думає про те, в якій країні у майбутньому їм буде зручніше працювати. Зокрема, як варіанти розглядаються Швейцарія та Австралія. Нагадаємо, що Австралія раніше офіційно виправдала діяльність WikiLeaks.

Нагадаємо, що цього тижня британський суд має визначити дату розгляду питання про екстрадицію Ассанжа до Швеції. У Стокгольмі його звинувачують у скоєнні сексуальних злочинів.

Сайт WikiLeaks прославився після публікації в 2010 році "Афганського досьє" - тисяч секретних документів про афганську військову кампанії США. Документи, зокрема, свідчили про вбивства мирних афганців. Американська влада засудила публікацію і закликала ЗМІ не поширювати опубліковану WikiLeaks інформацію. Тим не менш, документи передрукували провідні світові видання.

Пізніше WikiLeaks розсекретив конфіденційне листування американських дипломатів. У депешах, окрім звітів дипломатів про зустрічі з лідерами країн (часто з невтішними характеристиками), міститься інформація і про те, які інструкції надсилає Вашингтон, які розвіддані збираються і як передається перероблена інформація. Викриття WikiLeaks стали минулого року найграндіознішим інформаційним скандалом світу.

У 2010 році скандально відомий ресурс зміг отримати дохід в 1 млн євро (1,3 млн доларів). Усі кошти були отримані в результаті добровільних пожертв від приватних осіб з різних країн світу.

Читайте також:

США вимагають від Twitter приватне листування Ассанжа

Вашингтон закликав осіб, які згадувалися WikiLeaks, негайно переїжджати

Ассанж вважає, що у американській в'язниці його вб'ють

Bank of America відмовився обслуговувати рахунки WikiLeaks

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: