WikiLeaks: Японія створить службу зовнішньої розвідки

Як стало відомо з секретної телеграми посольства США в Токіо, Японія має намір створити секретну службу розвідки, що буде нацеліна на спостереження за Китаєм і КНДР.

Вперше після Другої світової війни Японія створить секретну службу розвідки. Вона буде в основному націлена на спостереження за Китаєм і КНДР.

Інформація про нову розвідувальну службу міститься в секретній телеграмі посольства США в Токіо, яка потрапила в розпорядження WikiLeaks.

Новий підрозділ було створено в рамках Дослідницького бюро при канцелярії прем'єр-міністра (Найте). Японська служба розвідки моделюється за прикладом західних розвідвідомств, таких як американське ЦРУ і британська MI6.

Рішення про створення японської служби розвідки було прийнято урядом Ясуо Фукуди, який очолював кабмін в 2007-2008 році, а потім підтримана урядом під керівництвом Таро Асо, говориться в матеріалі. У телеграмі посольства зазначається, що "процес тренування нових співробітників скоро почнеться", між тим, там сказано, що Японія відчуває недолік необхідної інформації, досвіду, а також кадрів у сфері зовнішньої розвідки. Основні зусилля в рамках нової служби передбачається направити на розвиток "потенціалу людського збору даних".

У телеграмі, яка також посилається на розмову глави розвідпідрозділу держдепу США і керівника Найте в жовтні 2008 року, зазначається, що в ході розмови з американськими партнерами японська сторона визнала гостру нестачу даних про ситуацію в керівництві КНДР. Зокрема обізнаність японської розвідки про північнокорейського лідера Кім Чен Іра обмежувалася мемуарами колишнього японського кухаря, який готував протягом якось часу для глави КНДР.

У матеріалах WikiLeaks також зазначається, що основними пріоритетами розвідувальної діяльності для Японії були Китай, КНДР, а також запобігання терористичних атак.

Читайте також:

Японія втратила статус другої економіки світу

США визнали суверенітет Японії над Курилами

Грузія і Японія об'єдналися проти "російських окупантів"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: