WikiLeaks: за революцією в Єгипті стоять США

Згідно з розсекреченими даними, адміністрація США публічно виступала союзником Мубарака, одночасно надаючи сприяння опозиціонерам.

Акції протесту в Єгипті_33
AFP
Акції протесту в Єгипті
США підтримували опозиційні єгипетські групи, які готували зміну режиму президента Хосні Мубарака напередодні президентських виборів 2011 року.

Інформація про це міститься в розсекречених сайтом WikiLeaks донесеннях американських дипломатів з Каїра

Згідно з розсекреченими даними, адміністрація США публічно виступала союзником Мубарака, одночасно надаючи сприяння опозиціонерам.

У повідомленні від імені посла США в Єгипті Маргарет Скобі, відправленого до Держдепартаменту в грудні 2008 року, говорилося, що "деякі опозиційні сили" об'єднали зусилля і підготували план зміни влади. Автори визнали його настільки секретним, що вирішили навіть не записувати на папері.

Скобі висловила сумнів у тому, що такий план зможе спрацювати і взагалі існує. Однак з її донесення випливає, що США відправляли одного з єгипетських опозиціонерів на організований Госдепаратментом семінар молодих активістів.

Американська влада зробила все можливе, щоб особистість єгиптянина не була розкрита, інакше йому загрожувало б переслідування на батьківщині. Активіст, ім'я якого не розкривається, вже арештований у зв'язку з недавніми подіями в Єгипті.

У донесенні Скобі також йшла мова про рух "6 квітня", який виявився одним з основних організаторів акцій протесту. У групі "6 квітня" в соцмережі Facebook налічується вже 70 тисяч людей. В основному це освічена молодь.

Нагадаємо, в Єгипті з 24 січня тривають акції протесту з вимогою відставки президента Мубарака. За попередніми даними, більше 10 людей загинули і близько 1100 отримали поранення в ході вуличних безладів в різних містах країни. У столиці Каїрі розгромлена і підпалена штаб-квартира правлячої партії.

Увечері, 28 січня Мубарак виступив із зверненням до громадян. Він заявив, що залишається прихильником реформ, і розпустив уряд.

Передбачається, що новий кабінет буде сформований вже у суботу, 29 січня. Проте, єгипетський лідер, який залишається при владі вже 30 років, не торкнувся питання про свою відставку.

Читайте також:

Президент Єгипту відправив уряд у відставку

В Єгипті оголосили комендантську годину: маніфестанти відреагували агресивно

Заворушення та пожежі охопили весь Єгипет: проти людей танки і БТРи

Єгипетські демонстранти захопили Суецький канал, у відповідь влада заарештувала главу опозиції

ВідеоЄгипет на порозі революції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: