"Я беру відповідальність і приношу вибачення", - глава МВС Білорусі про побиття протестувальників

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Я беру відповідальність і приношу вибачення", - глава МВС Білорусі про побиття протестувальників

Associated Press

Протести в Білорусі тривають уже п'ять днів поспіль.

Представники влади Білорусі один за одним почали заспокоювати протестувальників, які вже п'ять днів поспіль виходять на вулиці й висловлюють своєю невдоволення результатами президентських виборів, де перемогу ніби здобув чинний глава держави Олександр Лукашенко. Міліція та ОМОН досить жорстко розганяють мітингувальників - їх б'ють, по них стріляють, забирають до СІЗО.

За ці знущання силовиків на п'ятий день протестів перепросив міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Караєв.

"Я беру відповідальність і прошу вибачення за травми випадкових людей на протестах, які потрапили під роздачу", - заявив глава МВС Білорусі в четвер, 13 серпня.

Тим часом глава Ради Республіки Національних зборів Білорусі Наталія Кочанова зазначила, що "нам не потрібна бійка. Не потрібна війна".

"Президент почув думку трудових колективів і доручив розібратися з усіма фактами затримань, які відбулися в останні дні, і зараз йде інтенсивна робота в цьому напрямку. Вже на вечір сьогоднішнього дня відпущені понад тисячу осіб під зобов'язання неучасті в несанкціонованих заходах, а неповнолітні передані під розписки батькам", - заявила Кочанова.

Тим часом президент Білорусі Олександр Лукашенко готує звернення до народу, зазначила його прессекретарка Наталія Ейсмонт.

Нагадаємо, після президентських виборів 9 серпня Білорусь охопили масові протести. Люди вийшли на вулиці, бо вважають результати голосування сфальсифікованими. Влада всіляко намагається втримати контроль над ситуацією, зокрема силовими методами та жорстокими розгонами людей із застосуванням водометів, кийків, сльозогінного газу та світлошумових гранат.

МВС Білорусі повідомляло про 6700 затриманих. За даними МОЗ, під час вуличних сутичок травмувалися щонайменше 250 людей. На вечір 13 серпня відомо про щонайменше трьох загиблих унаслідок протестів.

У Білорусі наростає хвиля протестів: вдень люди мирно мітингують, а вночі перекривають дороги

У Білорусі наростає хвиля протестів: вдень люди мирно мітингують, а вночі перекривають дороги

 

Наступна публікація