"Я хочу, щоб ви зателефонували голові НБУ": Байден тиснув на Порошенка щодо націоналізації "Привату"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Байден і Порошенко мали телефонну розмову.

Віцепрезидент США Джо Байден у телефонній розмові з президентом Петром Порошенком наполягав на підтримці останнього в ухваленні рішення щодо націоналізації "ПриватБанку" в 2016 році.

Про це йдеться в оприлюднених народним депутатом Андрієм Деркачом аудіозаписах..

"Форпостом в 2016 році залишались "ПриватБанк" і канал 1+1. Оскільки Петро Олексійович хотів його віджати з правом управління каналом 1+1, він вирішив протиснути цю історію разом із Байденом. Але й тут Порошенко не зміг без схем. Він говорить, що "рейдернути" "Приват" і медійні активи Коломойського, треба спочатку проголосувати за держбюджет, тому що, якщо ми зараз почнемо "віджимати" "Приват" представники Коломойського в Раді не дадуть голоси за бюджет", - сказав Деркач, після чого свої слова довів через оприлюднену частину перемовин Порошенка і Байдена. 

"Дозвольте спитати одну річ, доки я не забув. "ПриватБанк". Я розумію, що голова НБУ намагається визначатися щодо конкретної дати, коли розпочати процес змін. Мені казали, я і поділяю цю позицію, що вона не визначатиметься з датою, поки не узгодить її з Вами. І я сказав, що потрібно повернутися до визначення дати, і що я стосовно цієї дати говоритиму з Вами. Тому що наближається те, чого б я не хотів, щоб сталося. Я не хочу, щоб Трамп опинився в позиції, де, здається, він буде готовий обійти нашу політику, де фінансова система може розвалитися, і де він збереться заблокувати віділення грошей Україні. Саме так це виглядатиме, поки не дійде до розгляду складних незнайомих деталей. Все, що можна зробити, щоб вчинити тиск на "ПриватБанк" стосовно закриття з тим, щоб отримати наступний транш від МВФ, я б з усією повагою рекомендував як критично важливе для Вашої економіки та безпеки. Я знаю, що це складно. Коломойський – "заноза в дупі" та проблема для всіх. Але це дійсно критично важливо, щоб ви впорались з цим зараз. І все буде добре. Я лише хочу, щоб ви зателефонували голові НБУ та підтримали її. Дали їй зрозуміти, що ви з нею, коли вона визначить дату і піде вперед", - сказав Джо Байден Порошенку.

Своєю чергою, президент Порошенко відповів, що очікує звіту аудиторів із Ernst&Young, після чого збере голову НБУ, главу уряду, міністра фінансів для ухвалення рішення. "Єдина причина, чому після 22 листопада - це голосування бюджету в парламенті, де Коломойський має значну кількість членів",

Як зазначив Порошенко, про це його попросив тодішній прем'єр Володимир Гройсман задля ухвалення бюджету на 2017 рік. "Це конфіденційна інформація, але...". 

Байден пообіцяв все тримати в секреті.

Нагадаємо, рішення про націоналізацію банку державою було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. Після цього бізнесмен Ігор Коломойський подав позов до суду та пояснив це тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є принциповим

18 квітня 2019 року окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про незаконність націоналізації "ПриватБанку" через порушення процедури, яка визначена на законодавчому рівні. У "ПриватБанку" теж переконували, що робота фінустанови ніяк не порушилася і продовжує бути стабільною. Тодішній президент  президент України Петро Порошенко з цього приводу скликав засідання РНБО, де доручив Службі безпеки та Генеральній прокуратурі після завершення всіх необхідних судових процедур оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів.

Відео "Приватбанк" програв черговий позов компанії, що належить Коломойському та Боголюбову

"Приватбанк" програв черговий позов компанії, що належить Ігорю Коломойському та його бізнес-партнеру Геннадію Боголюбову. Господарський суд постановив стягнути на користь колишніх власників грошову компенсацію.  

"Приватбанк" програв черговий позов компанії, що належить Коломойському та Боголюбову

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції