"Я не хочу бути адвокатом Росії, але..."

Окруашвілі спростовує твердження, що за діями опозиції Грузії стоїть Росія.

Екс-міністр оборони Грузії Іраклій Окруашвілі спростовує твердження, що за діями опозиції в Грузії стоять російські сили, повідомляє агентство "Новости-Грузия".

Громадське телебачення Грузії ввечері у п'ятницю представило в ефірі уривок з інтерв'ю Окруашвілі агентству Reuters, де він у черговий раз повторює всі висунуті ним звинувачення на адресу вищого керівництва Грузії.

Іраклій Окруашвілі
news.yahoo.com
Грузинське телебачення показало лише кілька секунд з інтерв'ю Окруашвілі для агентства Reuters
Екс-міністр оборони також заявляє, що за Єдиною Національною Радою Об'єднаної опозиції, в яку об'єднані десять партій, не стоїть Росія. Телебачення продемонструвало тільки одну фразу з інтерв'ю, де Окруашвілі каже: "Я не хочу бути адвокатом Росії, але хочу сказати, що за діями грузинської опозиції не стоять російських сили".

Президент Грузії Михайло Саакашвілі 7 листопада у зверненні до нації обвинуватив Росію в причетності до виступів грузинської опозиції.

Згідно з твердженням грузинського МВС, опозиція координує свої дії з Росією. На думку МВС, доказом цього є запис телефонної розмови одного з лідерів грузинської опозиції, лідера Лейбористської партії Шалви Нателашвілі зі співробітниками російського посольства в Тбілісі. Запис розмови МВС Грузії розповсюдило в ефірі телеканалу "Рустави-2".

За твердженням міністерства, переговори вів, зокрема, співробітник посольства на ім'я Володимир Соколов. МВС показало також кадри відвідин російським дипломатом офісу Лейбористської партії. Запис було зроблено прихованою камерою.

Крім того, в середу посол Грузії в РФ Іраклій Чубінішвілі був викликаний до Тбілісі для консультацій у зв'язку з останніми подіями у країні.

Москва розцінила цей крок як спробу керівництва Грузії сформувати образ ворога в особі Росії з метою виправдати провали соціально-економічного курсу нинішнього уряду, тяжке становище населення, небажання конструктивно вирішувати проблеми з Абхазією та Південною Осетією, авторитаризм керівництва країни, зневагу демократичних свобод.

У розповсюдженій заяві МЗС РФ указується, що Росія розглядає чергову витівку грузинських властей як політично безвідповідальну провокацію, на яку "буде дана адекватна відповідь".

Колишній глава Міноборони Грузії Іраклій Окруашвілі 25 вересня звинуватив президента Михайла Саакашвілі в лобіюванні інтересів своєї сім'ї при здійсненні крупних фінансових операцій, підготовці вторгнення до Південної Осетії, в розробці плану розколу Грузинської православної церкви, а також у намірі ліквідувати бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі.

Через два дні Окруашвілі був затриманий в офісі створеного ним опозиційного руху. Екс-міністру пред'явили звинувачення по чотирьох статтях КК Грузії: здирництво, відмивання грошей, зловживання службовими повноваженнями та службова халатність.

На допиті Окруашвілі повністю відмовився від своїх слів і частково визнав себе винним у пред'явлених йому звинуваченнях. Після процесуальної операції Окруашвілі звільнили до суду під заставу в 6 мільйонів доларів.

Звільнившись, Окруашвілі не робив жодних заяв на території Грузії – він згодом поїхав до Німеччини, звідки вже кілька разів звертався до грузинського народу (коли на площі коло парламенту ще стояли опозиціонери) та давав інтерв’ю різним телеканалам. У першій же своїй промові він заявив, що відмовився від обвинувачень на адресу Саакашвілі під тиском і може довести кожне своє слово, а також що поїхав із Тбілісі не за своєю волею – його звідти видворили напередодні масових акцій протесту грузинські власті.

ВідеоЗаяви Окруашвілі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: