Я схопила речі, взуття та вибігла з будинку. Мешканка Мехіко розповіла ТСН.ua, як пережила страшну ніч землетрусу

Люди бояться готувати їжу, щоб не спричинити вибухи.

Уночі 19 вересня Мексику сколихнув потужний землетрус у 7,1 бала, під час якого загинули 248 осіб.

Президент Енріке Пенья Ніето повідомив, що в завалах початкової школи в Мехіко було виявлено 22 тіла (20 - діти, двоє - дорослі). Щонайменше 30 дітей і вісьмох дорослих ще шукають.

ТСН.ua поспілкувався із мешканкою Мехіко Вірідіаною Єдра, яка розповіла, як пережила страшну ніч та що робить для постраждалих держава.

"Я була вдома з родиною – з братом та мамою. Мій тато був на роботі. Почалося все з сильного руху. Було багато звуків. Потім я зрозуміла, що то був землетрус. Цього разу землетрус був двох типів: вгору-вниз, вгору-вниз, праворуч-ліворуч, праворуч-ліворуч. Я схопила свої речі, взуття та вибігла з будинку, як нам сказали вже давно.

Адже саме 32 роки назад у нас був землетрус у 8,1 бала. І це було жахливо, адже ми втратили 9000 людей. Тому ми знаємо, що робити у такій ситуації. Були люди, які після тієї катастрофи надавали нам усю необхідну інформацію, що слід робити. Влада не хоче, щоби ми загинули, і вони дають нам інструкції", - пояснила Вірідіана.

Дівчина пояснила, що у місті обвалилася школа, у якій загинули діти та вчителі.

"Біля мого будинку постраждало близько 40 будівель. У нас повністю обвалилася школа, і понад 20 дітей та 7 вчителів загинули.

Близько 200 людей загинули через землетрус у Мехіко. У Пуебла (штат Мексики – Ред.) був епіцентр землетрусу. Це була катастрофічна ніч. Авжеж, усі панікували, бо це був дуже тривалий землетрус. Більше, ніж півтори хвилини", - пригадала мешканка Мехіко.

Відео Кількість загиблих внаслідок землетрусу в Мексиці перевищила дві сотні

Попри трагедію місцеві мешканці не втрачають людяності, а влада докладає максимальних зусиль для врегулювання ситуації, пояснила дівчина.

"Ми намагаємося допомогти один одному.

Влада не хоче, щоби ми залишали свої будинки, щоб допомогти іншим, тому нам давали воду, медикаменти – все. Тому що було дуже важко – всі вулиці перекриті, важко пересуватися машиною.

Багатьом людям довелося йти пішки з роботи додому. У низці будинків немає світла і треба бути обережним з газом та іншими речами, не готувати. Ви ж знаєте, які речі це може спровокувати – вибухи, пожежі.

Військові сили, усі, які ми маємо, допомагають у школі, яка завалилася. Усі піклуються про дітей, дають їм їжу. Це дуже складна ситуація для мого міста та моєї країни.   

Усі штати допомагають один одному. Були підготовлені спеціальні місця, зокрема Червоним Хрестом і лікарні, аби здавати їжу, воду, медикаменти, які відправляють до Мехіко та у північніші місця, що постраждали від цього та попереднього землетрусу.

Ми – сильна країна та сильне місто. І ми можемо це витримати, оскільки любимо один одного, ми близькі та відповідальні. І всі хочуть допомогти. І це найголовніше для об'єднання моєї країни та можливості пережити трагедію", - переконана Вірідіана.

землетрус у мексиці 19.09 інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар